17
2020
2018-06-07

Festyn rodzinny „Z rodziną dla Niepodległej”


W sobotnie popołudnie 2 czerwca Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, Centrum Spotkań i Dialogu, Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski i Sokołowski Ośrodek Kultury zaprosili mieszkańców Sokołowa Podlaskiego i okolic na Festyn Rodzinny pod hasłem „Z rodziną dla Niepodległej”.

Mimo że od porannych godzin wydawało się, że kiepska aura popsuje plany organizatorom, to przed rozpoczęciem imprezy deszcz ustał, a zza chmur wyszło piękne słońce, dając tym samym sygnał do rozpoczęcia Festynu i rodzinnego świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po przywitaniu wszystkich gości przez ks. Łukasza Gołębiewskiego, dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i przez sekretarz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej Anetę Rosochacką, na scenie jako pierwszy pojawił się zespół wokalny „Seniorynki”, działający przy SOK, który w tym roku obchodził 15-lecie swojego istnienia. Następnie na scenie pojawił się Mateusz Łukaszewicz - podopieczny Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim, a po nim zaprezentowali się najmłodsi artyści – przedszkolaki ze wszystkich sokołowskich przedszkoli – wykonując znane pieśni patriotyczne. Widownię czarował także iluzjonista Mateusz Struś. Następnie przyszedł czas na występ Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, który przeniósł zgromadzonych w świat tańca i folkloru. Publiczność nagradzała wszystkie występy gromkimi brawami.

Dzięki profesjonalnemu nagłośnieniu imprezy kilkaset osób, które przybyło na festyn, mogło korzystać z atrakcji, jakie towarzyszyły piknikowi, jednocześnie słuchając artystów występujących na scenie. Wokół Domu Miłosierdzia ustawiono kilka dmuchanych zjeżdżalni, zamek, trampolinę oraz basen z kulą wodną. Na fanów słodkości czekało stoisko z darmową watą cukrową, a wolontariusze Caritas rozdawali drożdżówki, ufundowane przez sieć cukierni „Pszczółka”.

Jak co roku organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych i przygotowali dla nich szereg atrakcji. W ramach wydarzenia odbyły się: warsztaty profilaktyczne pod hasłem „Życie – pozytywnym dopalaczem”; zabawy rekreacyjno-sportowe z nutką rywalizacji w tle – dla dzieci i całych rodzin – przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji; konkurs o niepodległości; konkurs plastyczny „Moja ojczyzna”, który poprowadziła Aneta Kocak; event „Młodzi dla środowiska” oraz gra plenerowa „Od Ziuka do marszałka”. W rozstawionych na placu namiotach dzieci mogły złożyć wizytę w polskim dworze ziemiańskim końca XIX wieku, przenieść się na chwilę na lekcję do szkoły pod zaborami, a także zgłębić tajniki szyfrowania meldunków oraz przemycania gazet.

Chętni mieli możliwość zrobienia zdjęcia na tle biało-czerwonej ścianki, z którego następnie zostanie wykonany pamiątkowy banner z wielu mniejszych zdjęć, który będzie wisiał na budynku Caritas do końca tego roku.

Wśród zaproszonych gości pojawili się: burmistrz miasta Bogusław Karakula, ks. bp Tadeusz Pikus, ks. bp Antoni Dydycz oraz dyrektor marketingu sieci sklepów „Topaz” Mateusz Orzełowski, którzy skierowali do obecnych kilka słów. Burmistrz podkreślił, że: „tak liczne wzięcie udziału w festynie świadczy o sile polskich i sokołowskich rodzin.”

Następnie, w związku z Dniem Dziecka przygotowano około 1000 paczek dla dzieci na stulecie odzyskania niepodległości, sponsorowanych przez sieć sklepów „Topaz”. W trakcie imprezy odbyło się rozstrzygnięcie loterii zorganizowanej przez Caritas w której główną nagrodę stanowił biało-czerwony rower.

Całość zakończył koncert patriotyczny Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Warszawy pod dyrygenturą Grzegorza Mielimąki oraz mjr Marcina Ślązaka. W repertuarze nie zabrakło polskich pieśni legionowych i patriotycznych: „Maki”, „Przybyli ułani”, na koniec wybrzmiał utwór: „Żeby Polska była Polską”. Ten niezwykły koncert z pewnością na długo pozostanie w pamięci sokołowskiej publiczności.

Głównym sponsorem imprezy była Fundacja PZU.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/190,z-rodzina-dla-niepodleglej.html

Ewelina Wolska 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dość takich zabaw. Burmistrz nie powinien organizować zabawy dla kleru.

Kamil
2018-06-09 12:36:58

Jak do klechów to Burmistrz lezie. Jak na imprezę do przedszkola, do normalnych dzieci to NIE. Zobaczysz człowieku jak my ci podziękujemy w wyborach. Będziesz zarządzał kapliczką.

Mirka
2018-06-09 12:34:26
Strona 1/1


Dane kontaktowe