17
2020
2014-06-11

Festyn Rodzinny w Sterdyni


W niedzielę 1 czerwca na placu przy Zespole Szkół w Sterdyni oraz na stadionie sportowym odbył się przygotowany z wielkim rozmachem Festyn Rodzinny – wspólne przedsięwzięcie Wójta Gminy Sterdyń, Zespołu Szkół i Parafii rzymsko-katolickiej p.w. Św. Anny.

Impreza przyciągnęła dzieci, młodzież, rodziców i dziadków nie tylko z gminy Sterdyń, ale i sąsiednich. Wszyscy mogli doświadczyć dobrej zabawy we wspólnocie i aktywnie spędzić czas. Festyn profesjonalnie i z humorem prowadzili Mariusz i Józef - konferansjerzy z Warszawy.
W radosny nastrój wprowadziła zebranych kapela ludowa „Sterdyniacy”. Następnie, po uroczystym otwarciu spotkania przez dyrektor Grażynę Bindułę, ks. Wodzisława Szczepanika oraz gospodarza gminy – wójta Czesława Mariana Zalewskiego rozpoczęły się podsumowania i prezentacje dorobku uczniów i przedszkolaków. Otwarto wystawę plakatów „Droga do wolności”, związaną z 25 rocznicą w części wolnych wyborów do parlamentu. Dyrektor Grażyna Binduła podsumowała projekt „Cudze chwalicie swego nie znacie”, realizowany w sterdyńskim przedszkolu przez kilka miesięcy. O tym ciekawym projekcie wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego tygodnika. Swoje umiejętności zaprezentowały przedszkolaki ze Sterdynia i z Łazowa. Liczna publiczność oklaskiwała też spektakle kół teatralnych - „Malucha”, „Akto-Żaków”, „Tsunami”. Talenty wokalne, kabaretowe, językowe i recytatorskie zaprezentowali uczniowie z Łazowa i Sterdyni, w tym zuchy z GZ „Krasnale”. Wspólnie bawili się dorośli, dzieci i młodzież. W międzyczasie odbywały się konkursy z nagrodami - konkurs na dekoracje potraw, Rodzinny Konkurs Plastyczny i inne. Dużym powodzeniem cieszyła się również aukcja obrazów namalowanych przez dzieci z klasy I szkoły podstawowej.Teren wokół szkoły zamienił się  w bezpłatny plac zabaw pełen atrakcji dla najmłodszych takich jak wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami i zjeżdżalniami, trampolinami, basenem z piłeczkami; malowanie twarzy i inne.  Można też było korzystać z jazdy konnej, zmierzyć ciśnienie, zaopatrzyć się w wypieki i wyroby kuchni podlaskiej, obejrzeć prace uczniów, podziwiać i zakupić rękodzieło twórców ludowych. Pokaz umiejętności straży pożarnej przyciągnął wielu uczestników festynu na stadion sportowy. Tam nie zabrakło chętnych do korzystania z licznych sprawnościowychzabaw dla dzieci z rodzicami i uczestniczenia w meczach piłkarskich. Na zakończenie tego bogatego dnia można było posłuchać i pobawić się w rytm przebojów wykonywanych przez zespół AKTIV.

Organizatorzy dziękują sponsorom festynu, którymi byli: Powiatowy Bank Spółdzielczy Sokołowie Podl., Zakłady Mięsne ŚWIDERSCY w Kosowie L., Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Sterdyni – ks. Zbigniew Rycak,  PHU „GÓRMAX” TOPAZ EXPRES, Nadleśnictwo Sokołów, Transport - Usługi - Handel Tadeusz Decka – Morzeszczyn, PPHU „Irma” – państwo Załęscy, AQVARIS z Kosowa L., Agencja Rynku Rolnego – Warszawa, „APIS” s.p z oo. Grupa SBSUjrzanów, transport samochodowy – Piotr Kowalewski Ostrów Maz., Przetwórnia mięsa w Sterdyni – p. K. Szajko., państwo K.J.  Decowie – wytwórnia lodów Sterdyń, PHU „Mado” Andrzej Mróz Kosów l., GS „SCH” Sterdyń, firma D. Heues, OSM Kosów L., Hurtownia Spożywcza T. Siennicka Ostrów Maz., p. Magdalena Kazimierczuk, Firma Handlowa – Wiesław Kur, ALBA A.M.M. Baczewscy Sokołów Podl., PZU S.A.

J.O.


Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej galerii.

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Przecież ksiądz nie startuje w wyborach, a on tam szczególnie się zasłużył.

ania
2014-06-11 22:04:32

No tak... kampania przed wyborami.

nie J.O.
2014-06-11 07:31:27
Strona 1/1


Dane kontaktowe