17
2020
2019-07-04

Festyn Rodzinny w Sikorach


30 czerwca 2019 r. był dla mieszkańców Sikor dniem wyjątkowym. Koło Gospodyń Wiejskich w Sikorach przy współpracy z Wójtem Gminy Bielany oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Bielanach zorganizowało wspaniały Festyn Rodzinny. Patronat honorowy nad uroczystością objął Senator RP Waldemar Kraska.

Mieszkańcy Sikor od dawna zaczęli przygotowania do opisywanej imprezy. Skutek był imponujący. Na każdym kroku widać było, jak wiele pracy organizatorzy włożyli w to, aby było idealnie. Na festyn przybyło wielu gości m.in. Senator Rzeczypospolitej Polskiej Waldemar Kraska, Poseł na Sejm Daniel Milewski, Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk, Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska, Wicestarosta Ryszard Domański, Zastępca Nadleśniczego Maciej Wójcicki wraz z delegacją z Nadleśnictwa w Sokołowie Podlaskim, Dowódca 53 Batalionu Lekkiej Piechoty Jerzy Myjak wraz z delegacją Wojska Obrony Terytorialnej, Dyrektor Zespołu Oświatowego w Bielanach Renata Kalicka, Dyrektor Zespołu Oświatowego w Rozbitym Kamieniu Ewa Wrzosek oraz harcerze, poczty sztandarowe ze szkół z terenu gminy Bielany i poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych gości przez p. Piotra Dmowskiego - Radnego Gminy Bielany, który zaprosił delegacje do złożenia kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w Sikorach. Następnie głos zabrał Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Bielanach Jan Łopuch, który podziękował organizatorom za tak wspaniałą inicjatywę. Po czym konferansjer prowadzący imprezę Ryszard Nowaczewski powiedział wiersz patriotyczny upamiętniający historię Sikor.

Dalsza część spotkania odbyła się na placu wokół świetlicy wiejskiej w Sikorach. Były przemówienia: Wójta Gminy Bielany Zbigniewa Woźniaka, Senatora RP Waldemara Kraski oraz Posła na Sejm Daniela Milewskiego. Następnie odbyły się występy dzieci i młodzieży z Innowacyjnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Bielanach, pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu dzieci ze szkoły Egurrola Dance Studio z Warszawy oraz pokaz iluzjonisty. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Divers z Grębkowa.

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji dla ciała i dla ducha takich jak: wystawa rękodzieła artystycznego, pokazy składania spadochronu, loteria fantowa, pokaz sprzętu wojskowego, grill, lody, grochówka wojskowa, popcorn, wata cukrowa, zjeżdżalnia dmuchana oraz wiele innych.

Sceneria imprezy była wspaniała, pogoda znakomita, Koło Gospodyń Wiejskich w Sikorach oraz wszyscy mieszkańcy przyjmijcie wyrazy uznania za profesjonalizm i zaangażowanie! Gratulujemy!


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/254,festyn-rodzinny-w-sikorach.html


Info / Fot. UG Bielany 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe