17
2020
2017-06-23

Festyn Rodzinny w Bielanach


   18 czerwca na terenie Zespołu Oświatowego im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach odbył się kolejny już Festyn Rodzinny. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków gminnych w ramach gminnego konkursu projektowego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Projekt napisało stowarzyszenie Jadwisia działające przy Zespole Oświatowym.
O godzinie 15.00 imprezę uroczyście rozpoczęła Dyrektor Z.O. w Bielanach Jarosławach Pani Renata Kalicka, która powitała wszystkich przybyłych gości, wśród których znalazł się wójt gminy Bielany – Pan Zbigniew Woźniak, a także sponsorów i współorganizatorów festynu, dziękując za współfinansowanie oraz współorganizację festynu.
   Impreza połączona została z obchodami Dnia Europejskiego, zatem nie zabrakło akcentów europejskich jak Festiwal Piosenki Europejskiej. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi artyści prezentując na scenie swoje zdolności wokalne, śpiewając piosenki w języku angielskim przed zgromadzonymi rodzicami i innymi gośćmi.
    W ramach festynu odbyło się rozdanie nagród dla laureatów konkursu wiedzy ekologicznej zorganizowanego w ramach projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz współpracy w realizacji zadań projektowych z Nadleśnictwem w Sokołowie Podlaskim, którego celem była popularyzacja wiedzy ekologicznej oraz promowanie zachowań przyjaznych dla środowiska i otaczającej przyrody. 
    Festyn uatrakcyjniła loteria fantowa, która powstała w całości dzięki fantom przyniesionym przez rodziców. Na spragnionych dobrej zabawy na świeżym powietrzu oraz aktywnego wypoczynku czekała dmuchana zjeżdżalnia, basen wodny z łódeczkami oraz trampoliny linowe na których można było się bawić do woli. Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się duża Maskotka Kubusia Puchatka, która dumnie przechadzała się po terenie imprezy. Wiele radości i entuzjazmu wśród dzieci wzbudziło również malowanie twarzy oraz wykonywanie tatuaży z brokatu. 
    Rada Rodziców wspólnie z rodzicami przygotowała darmowy poczęstunek dla wszystkich uczestników festynu między innymi: grill i grochówka wojskowa, pyszny smalec i ogórki małosolne oraz ciasta. Przekąskę stanowiły również lody i wata cukrowa. Festyn był wspaniałą okazją do integracji lokalnej społeczności, w tym też integracji międzypokoleniowej oraz aktywnego wypoczynku. 
Podczas festynu odbyły się pokazy karate w wykonaniu pana Michała Godlewskiego z Sokołowsko-Podlaskiego Klubu Karate Kyokushin, zaś dla najmłodszych odbyły się zawody tej japońskiej sztuki walki. Wieczorem imprezę uświetnił występ zespołu „Seniorynki” z Sokołowa Podlaskiego oraz gwiazdy disco-polo zespołu Diley.
    Sponsorami finansowymi imprezy są: Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, AXAN sp. z o.o., Centrum Ogrodnicze Agropest, PSB Mrówka, Piekarnia Bielany, Sieć Sklepów Topaz, F.H.U. Meblostyl-Retro, mleczarze.pl, Lokalna Grupa Działania Bądźmy Razem z Węgrowa, Centrum Medyczno-Diagnostyczne w Bielanach Żyłakach, oraz sponsorzy indywidualni: Teresa i Jan Kosieradzcy, Lidia i Michał Wojewódzcy, Wojciech Nowak – P.H.U. Czyste Środowisko, Kazimierz Wierzbicki oraz Bogdan Kuc „Nowa Jabłonna”. 
   Całość przedsięwzięcia bez wątpienia nie odbyłaby się bez zaangażowania ze strony dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły, uczniów  oraz wsparcia ze strony Rady Rodziców i samych rodziców, którzy czynnie zaangażowali się w organizację imprezy. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście bawili się w doskonałych humorach oraz chętnie korzystali z dostępnych atrakcji. W imieniu redakcji życzymy równie udanego festynu w przyszłym roku.


 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe