25
2019
2011-05-27

Festiwalowe podium dla Sokołowa


Od początku marca schole z naszej diecezji przygotowywały się do udziału w XVIII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2011. W tym roku pod hasłem: „Bóg dał mi talent dla Ciebie Polsko”.

Organizatorem festiwalu było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, reprezentowane przez: Dyrektora Festiwalu - ks. Roberta Figurę oraz prezesa zarządu KSM Diecezji Drohiczyńskiej Rafała Siwka.

Pierwszy sukces
Pierwsze eliminacje odbyły się w sobotę 26 marca w Sokołowskim Ośrodku Kultury i zgromadziły około 170 młodych, zdolnych uczestników, którzy zaprezentowali publiczności swoje talenty wykonując po dwa utwory: jeden o charakterze religijnym, drugi – patriotycznym. Jury miało wybrać tylko 6 laureatów na finał do Bielska Podlaskiego. Wśród tych sześciu wybrano także Scholkę Emmanuel.
Schola istnieje od siedmiu lat. Założycielką jej była s. Dorota Polniak – Salezjanka. Dzisiaj jednak już tylko nieliczne dzieci zostały z pierwszego składu. Obecnie grupa liczy ok. 30 dziewczynek z klas od II do V. Scholka spotyka się regularnie, w każdą środę, na próbach i modlitwie oraz w niedzielę na próbie przed Eucharystią o godz. 12, w której następnie uczestniczy i tworzy oprawę muzyczną.
- Pojechaliśmy do Bielska, żeby dobrze zaśpiewać to, co tyle razy ćwiczyliśmy. Nikt z nas nie myślał o zajęciu jakiegokolwiek miejsca. To nasz pierwszy wyjazd na festiwal - mówiła siostra Danuta Jurasik, Salezjanka, autorka choreografii. - Chcieliśmy jedynie pokazać naszą pracę.
Zaowocowała ona pierwszym miejscem. - Dziewczynkom było szczególnie trudno – wspomina jedna z mam obecna na festiwalu – ponieważ występowały jako pierwsze. Tym bardziej więc jestem z nich dumna.

Docenili naszych
Jury w składzie: Maciej Latalski, Bożena Bojaryn – Przybyła, Karol Szmuksta, które w Bielsku Podlaskim oceniało występy wszystkich podmiotów, brało pod uwagę m. in.: emisję głosu, interpretację utworu, pomysłowość w aranżacji, choreografię, elementy widowiska, dobór repertuaru do wieku. Po wysłuchaniu 46 solistów, zespołów i scholi postanowiło przyznać aż 4 miejsca osobom i zespołom z Sokołowa.
Grand Prix Festiwalu wywalczył Karol Klimczuk, uczeń Salezjańskiego LO. Schola Emmanuel z Parafii św. Jana Bosko otrzymała I miejsce w kategorii scholi dziecięcych, a Schola Aniołki Najwyższego z sokołowskiej Konkatedry – trzecie miejsce. W kategorii młodzieżowej trzecie miejsce zajęła schola Sursum Corda z Konkatedry. Wyróżnienie w kategorii solista otrzymał Jakub Lachowski, uczeń SP 4 w SOkołowie. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni na festiwalu będą mogli pokazać swoją pracę podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się 26. czerwca. w Drohiczynie.
TEKST/FOT. ROBERT GOLATOWSKI

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ale fajnie napisany ten artykuł. Głównie chodziło o reklamę scholki. Trzeba zaznaczyć że w Sokołowie może i było 170 osób ale udział brało 13 podmiotów z czego prawie połowa przeszła dalej więc to nie jest jakieś wybitne osiągnięcie. Ogólnie należało przedstawić całą listę zwycięzców a nie tylko napisać kto co zajął. Z tego co mi się wydaje to Grand Prix jest ważniejsze niż 1 miejsce ale nie będę wnikał bo jak widać autor chciał przekazać coś innego. A i na przyszłość nie piszcie (...) że ktoś tam jest np. z liceum czy z parafii bo z tego co wiem to na zgłoszeniach było do zaznaczenia z czego się startuje i nie warto robić niepotrzebną reklamie płatnej, prestiżowej szkole

obserwator festiwalu
2011-06-04 21:08:53
Strona 1/1


Dane kontaktowe