17
2020
2018-10-09

Festiwal Twórczości Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka


Od 27 do 29 września 2018 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się I edycja Festiwalu Twórczości Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka, który powstał z miłości do wartości dla miłośników dzieł Barańskiej i Antczaka.

Jedyny taki w Polsce, w Europie i nawet na świecie festiwal promujący twórczość Jadwigi Barańskiej
i Jerzego Antczaka, skupiony na adaptacjach i aspekcie literackim! To niezwykli Artyści, ale przede wszystkim wspaniali ludzie.

Pretekstem do zrealizowania I edycji tego wydarzenia stały się: 60-lecie Pracy Artystycznej Jadwigi Barańskiej, 50-lecie filmu „Hrabina Cosel”, 40-lecie serialu
„Noce i dnie” oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W programie Festiwalu znalazły się projekcje filmowe („Hrabina Cosel”, „Noce i dnie”) teatralne („Szklana menażeria”), spotkania (Ignacym Gogolewskim, Andrzejem Żółkiewskim,Małgorzatą Zajączkowską oraz Marcinem Bortkiewiczem) oraz Gala Finałowa podczas której zostały rozdane Nenufary:

- Diamentowe Nenufary za Całokształt Twórczości dla Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka,
- Złoty Nenufar dla Marcina Bortkiewicza za „Noc Walpurgi”,
- Srebrny Nenufar dla Filipa Bajona za „Panie Dulskie”,
- Rubinowy Nenufar – Nagroda Specjalna im. Jadwigi Barańskiej za Szczególny Wkład Twórczy w Dzieło Filmowe dla Małgorzaty Zajączkowskiej za rolę Normy w „Nocy Walpurgi”.

Oprawę muzyczną Gali przygotował Stanisław Górka i Jerzy Derfel. Trzy dniowy Festiwal prowadził Piotr Łoś z Polskiego Radia RDC.

Organizatorem Festiwalu był ATAI (Amatorski Teatr Artystycznej Inspiracji) który do realizacji festiwalu zaprosił Sokołowski Ośrodek Kultury, który jako koproducent wziął na siebie dużą część ciężaru organizacyjnego!

Info / Fot: SOK 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe