17
2020
2016-06-10

Festiwal Nauk Przyrodniczych


W piątek 3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim pod hasłem „Festiwal Nauk Przyrodniczych” hucznie obchodzono Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Nauczyciele przyrody zaplanowali dla uczniów wiele atrakcji.

Już od drugiej godziny lekcyjnej odbywały się spotkania z przyrodnikami i pasjonatami nauk przyrodniczych. Klasy II uczestniczyły w warsztatach o sowach, poprowadzonych przez Macieja Cmocha, wiceprezesa Towarzystwa Przyrodniczego Bocian. Klasy IV na zajęciach poprowadzonych przez Artura Ślusarczyka z Nadleśnictwa Sokołów usłyszały wiele ciekawostek na temat owadów. Klasy V i VI w mobilnym Planetarium Astropark obejrzały pokaz multimedialny oraz wysłuchały ciekawych informacji na temat Układu Słonecznego, naszej planety, zmian na wiosennym i letnim niebie oraz aktualnie obserwowanych zjawisk na sklepieniu niebieskim.

Na dziedzińcu szkoły odbywał się piknik naukowy, podczas którego uczniowie klas od I do VI mogli poznawać tajemnice lasu i jego mieszkańców, brać udział w zabawach, grach i quizach, poszerzyć wiedzę o drzewach i krzewach, wypróbować swoich sił podczas wbijania gwoździ w pieńki różnych gatunków drzew, sprawdzając ich twardość oraz obejrzeć ciekawe eksponaty. A wszystko to za sprawą pracowników współpracującego ze szkołą od wielu lat Nadleśnictwa Sokołów - Jerzego Tomczuka, Pawła Tomasiaka, Piotra Krasnodębskiego oraz stażystek Iwony Bieli i Doroty Jędruchów.

Głównym punktem tego dnia był Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Ja i moje środowisko”. Wzięli w nim udział przedstawiciele 7 szkół z powiatu sokołowskiego: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 4 w Sokołowie Podl., SP w Sterdyni, SP w Bielanach Jarosławach, SP w Zembrowie, SP w Grochowie. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat otaczającego nas środowiska i skarbów przyrody oraz perełek architektonicznych powiatu sokołowskiego. Ostatecznie I miejsce w konkursie zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni: Julia Czarnocka i Natalia Nowak, przygotowywane przez Jadwigę Szymańską. Na II miejscu, po dogrywce, uplasowały się uczennice z PSP nr 1: Marta Jurczak i Liwia Karakula, przygotowywane przez Joannę Hawryluk, na III - Hubert Dziurzyński i Bartosz Trzonek ze Szkoły Podstawowej w Grochowie, przygotowywani przez Annę Domańską.

W trakcie uroczystego podsumowania Festiwalu Nauk Przyrodniczych dyrektor PSP nr 1 Zofia Steć i wicedyrektor Sławomir Wróblewski wraz z organizatorkami konkursu - Marzeną Flazińską i Joanną Hawryluk, wręczyli nagrody i dyplomy zwycięzcom. Dyplomy oraz drobne upominki otrzymali też pozostali uczestnicy oraz prowadzący konkurs uczniowie: Natalia Pogorzelska i Wojtek Toporowski. Podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu i goście, którzy uświetnili swoją obecnością tegoroczne obchody. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za udział w tej wspaniałej formie nauki przez zabawę!

Fotorelacja na stronie:

https://picasaweb.google.com/111103730061801697407/6292034840894000737?authkey=Gv1sRgCI2X3oWOvc2Yeg

opr. J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe