17
2020
2016-06-03

Festiwal Kultury Harcerskiej


W środę 11 maja Sokołowski Ośrodek Kultury zapełnił się zuchami, harcerzami, instruktorami, seniorami i harcerską atmosferą.

W programie dorocznego Festiwalu Kultury Harcerskiej Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim znalazły się następujące przedsięwzięcia: Festiwal Piosenki „Nasze śpiewogranie”, Festiwal Teatrów oraz Konkurs Pięknego Czytania wybranych utworów Henryka Sienkiewicza (z racji obchodów Roku Henryka Sienkiewicza). Festiwal prowadziły druhny Adrianna Adamczuk i Agata Skwierczyńska.

W trakcie festiwalu wystąpiło 19 podmiotów wykonawczych z następujących jednostek sokołowskiego hufca: 9 SDH „Orlęta” im. Szarych Szeregów, 75 GZ „Wiewiórki z Dwójki” z PSP nr 2 w Sokołowie Podl., 14 DH „Sokoły” z ZS w Prostyni, 21 GZ z ZO w Bielanach, 40 DH z PSP w Kosowie Lackim, 91 SDH „Tanijas” im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka” z Osiedlowego Szczepu Harcerskiego, 41 DSh „Kamyk” im. Aleksandra Kamińskiego z PG w Kosowie Lackim. Zdecydowana większość wykonawców zaprezentowała się w Festiwalu Piosenki. Występujących oceniało jury w składzie: hm. Maria Janista – członkini Komendy Hufca i ks. Tomasz Żukowski – kapelan hufca.

W kategorii zuchowej/ zespoły I miejsce przyznano 75 GZ „Wiewiórki z Dwójki” (drużynowa phm. Małgorzata Matusik), w kat. harcerskiej/ zespoły I miejsce ex aequo zdobyły: 14 DH „Sokoły” z Prostyni ( drużynowa phm. Ewa Roguska) i 40 DH z PSP w Kosowie Lackim (drużynowa phm. Hanna Ratyńska). II miejsce ex aequo - 91 SDH „Tanijas” (drużynowa dh. Natalia Stelęgowska) i 9 SDH „Orlęta” (drużynowy hm. Jarosław Rabek, opiekun, gitarzysta pwd. Michał Wierzbicki).

W kategorii solistów I miejsce ex aequo zajęły: Karolina Jeżowska z 21 GZ z Bielan (drużynowa pwd. Beata Wąż, opiekun Dominik Grzyb), Katarzyna Zych z 40 DH w Kosowie Lackim (drużynowa phm. Hanna Ratyńska) i Wiktoria Talarek z 14 DH „Sokoły” w Prostyni (drużynowa phm. Ewa Roguska). II miejsce przyznano Hannie Winnickiej z 40 DH w Kosowie Lackim.


W kategorii duetów I miejsce ex aequo jury przyznało Hannie Winnickiej i Katarzynie Zych z 40 DH w Kosowie Lackim oraz Gabrysi Oleszczuk i Aleksandrze Czerkas z 91 SDH „Tanijas”; II miejsce ex aequo - Aleksandrze Ścibor i Aleksandrze Szafraniec z 91 SDH „Tanijas” oraz Karolinie Mazurkiewicz i Klaudii Ormińskiej z 41 DSh „Kamyk” w Kosowie Lackim (drużynowa phm. Małgorzata Wojtczuk); III miejsce ex aequo - Adriannie Rucińskiej i Urszuli Miklas z 91 SDH „Tanijas” oraz Dobromile Latos i Mariannie Omieciuch z 40 DH w Kosowie Lackim. W kategorii starszoharcerskiej I miejsce wyśpiewała 41 DSh „Kamyki” z Kosowa Lackiego.

 

Spektakl pt. „Kasia i Basia w wehikule czasu i przestrzeni” zaprezentowała 91 SDH „Tanijas”; zuchny z Bielan - Weronika Wojewódzka i Gabriela Stańska odczytały fragmenty prozy Henryka Sienkiewicza.

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy i „Śpiewniki Stuletniki”, wydane przez Hufiec ZHP w Sokołowie Podl. Komendantka hm. Bożenna Hardej podziękowała za serdeczne wsparcie festiwalu: Sokołowskiemu Ośrodkowi Kultury, Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta. Wręczyła drużynowym i opiekunom podziękowania za profesjonalne przygotowanie zuchów i harcerzy. Wszystkim występującym podziękowała za aktywny udział w festiwalu i zaprosiła na kolejne przedsięwzięcia hufca.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe