17
2020
2019-02-14

Ferie w GOKiS


Na czas ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni tradycyjnie przygotowały szereg atrakcji.

W pierwszy wtorek ferii Magdalenę Chomać prowadzonych zajęciach „Muzyczne podróże w czasie". Dzieci miały okazję do zapoznania się z polskimi tańcami narodowymi: kujawiakiem, oberkiem, krakowiakiem, polonezem i mazurem. Poznały melodie, kroki i figury charakterystyczne dla każdego tańca. Obejrzały układy prezentowane przez Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” i wspólnie bawiły się przy tańcach integracyjnych. Czwartek to dzień zajęć manualnych. Ich uczestnicy z wielkim zaangażowaniem układali przeróżne wzory z koralików Pyssa na podkładkach, które następnie zaprasowywano. Zajęcia te wymagały od uczestników cierpliwości oraz koncentracji. Po wykonanej pracy chętne osoby miały okazję pochwalić się swoimi zdolnościami wokalnymi oraz tanecznymi na scenie sali widowiskowej.

W drugim tygodniu ferii Elżbieta Grodzka- Prokopczuk ze Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" prowadziła warsztaty „Ręczne techniki formowania gliny". Zapoznała dzieci z podstawowymi pojęciami i metodami pracy z gliną oraz technikami ceramicznymi takimi jak: modelowanie ręczne, lepienie z wałeczków, formowanie z plastra i szkliwienie. Zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę. Tworzono też maski na Bal Kostiumowy, jak również przeróżne figury oraz budowle z klocków przestrzennych. Nie zabrakło aktywności fizycznej. Przez dwa dni drugiego tygodnia ferii chętne osoby miały okazję wybiegać się na hali sportowej, która dostępna była specjalnie dla nich.

Tradycyjne ferie zimowe w GOKiS w Sterdyni zakończyły się Balem Karnawałowym, na który przybyli rodzice wraz ze swoimi pociechami. Były wspólne tańce, wybór Króla i Królowej Balu, brokatowe tatuaże, zamykanie w bańkach mydlanych oraz wiele innych atrakcji. Bal prowadziły animatorki Karolina i Ola.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni serdecznie dziękuje sponsorom: Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu „WABAST" Krzysztof Kołodziej Justyna Bachanek s.c., firmie Lody Tradycyjne DEC Sterdyń oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu Balu Kostiumowego.
Organizatorzy mają nadzieję na spotkanie już za rok w tym samym lub szerszym składzie.
J.O. 
Fot. GOKIS w Sterdyni

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe