17
2020
2017-09-20

Fenix wygrał w Jabłonnie


Do tego meczu rozegranego na boisku Jabłonianki, Fenix Siennica nigdy wcześniej nie wygrał w Jabłonnie. W tym spotkaniu drużyna Jabłonianki zagrała bez ośmiu podstawowych zawodników ( z przyczyn osobistych i kontuzji). Początek spotkania pokazał, że będzie to mecz walki.

Na początku doszło do trzech fauli na Grądzkim. Pierwsze 10’ to gra w środku pola. Przy akcji zawodników z Siennicy, piłkę przyjął zawodnik gospodarzy i wybijając trafił w Toczyskiego, który upadł. Wtedy za Toczyskiego wszedł Płachetko. W 15’ okazję na pierwszą bramkę miał Toczyski Jacek, który uderzył zza pola karnego, ale bramkarz wybił piłkę wprost do dobiegającego Grądzkiego. Ten główką próbował umieścić piłkę w siatce gości. Piłka jednak została w rękach bramkarza. Po interwencji bramkarza Fenixa zarówno bramkarz, jak i Grądzki potrzebowali pomocy medycznej. W 25’ Grądzki lewą stronę boiska próbował przebić się przez skuteczną obronę gości, jednak został nieczysto zatrzymany. Piłkarz gości został ukarany żółtą kartką. W 30’ wskutek kontuzji z boiska schodzi Grzegorz Przesmycki. Na jego miejsce wszedł Wiktor Przesmycki.

W pierwszej połowie meczu obydwie drużyny nie stwarzały akcji bramkowych. Była to raczej gra od bramki do bramki. Gdy znudzeni grą obydwu drużyn kibice oczekiwali na końcowy gwizdek sędziego, wówczas w polu karnym Jabłonianki trafia piłka wprost w rękę obrońcy Cydejko. Sędzia dyktuje rzut karny, który wykorzystał Dariusz Osica i goście schodzą do szatni z jednobramkową przewagą.

Druga połowa to ataki Jabłonianki. W 50’ Grądzki po raz kolejny stanął przed sytuacją strzelenia bramki, jednak jej nie wykorzystał, strzelając nad bramką. Kolejną dogodną sytuację miał Zawadzki, który zza pola karnego uderzył w kierunku bramki, jednak bramkarz Fenixa po raz kolejny wybił piłkę wprost przed siebie. Nikt z Jabłonianki nie doszedł do niej. Nieskutecznie Jabłonianka starała się strzelić wyrównującą bramkę. Jednak goście przeprowadzili akcję lewą stroną boiska i piłka przeleciała nad polem obronnym Jabłonianki. Nabiegający napastnik Fenixa z pierwszej piłki trafił do bramki. Od 75‘ Jabłonianka grała w przewadze jednego zawodnika. Piłkarz z Fenixa Sobczyk otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Od tej pory Jabłonianka grała na trzech napastników. W 84’ z boiska zszedł Grądzki, na jego miejsce wszedł Plichta. W 87’ Płachetko z rzutu rożnego trafia w spojenie poprzeczki bramki. W 94’ na 20 metrze został odgwizdany rzut wolny i Zawadzki mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Fenix Siennica 1:2 (0:1 )
Bramki: Mateusz Zawadzki 90’ + 4’ - Dariusz Osica 45’ + 1’, Piotr Zadrożny 61’
Skład Jabłonianki:
Graw – Cydejko, Zdunek, Świnarski, Toczyski Daniel (10’ Płachetka) - Zawadzki, Toczyski Jacek, Grądzki (84’ Plichta), Przesmycki Grzegorz (30’Przesmycki Wiktor) - Tymosiak (70’ Wrzosek), Maciejec
Żółte kartki: Świnarski, Zdunek (Jabłonianka) - Sobczyk 2, Osica, Piętka (Fenix).
Czerwona kartka: Sobczyk (dwie żółte) z Fenixa.

Juliusz Nowicki  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe