25
2019
2018-10-11

Ewa Pasek brązową medalistką Mistrzostw Europy Karate Kyokushin


Ewa Pasek ponownie stanęła na podium podczas rozgrywanych w Kaliningradzie 32. Mistrzostw Europy Karate Kyokushin. Zawody odbyły się 21-22 września 2018 r. w Kaliningradzie, Rosja. Wystartowało 410 zawodników z 21 krajów, którzy walczyli w 37 kategoriach wiekowo-wagowych. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, którzy wraz z Sekretarzem Generalnym oraz odpowiedzialnym za obsługę komputerową mistrzostw shihan Robertem Wajgeltem przeprowadzili losowanie.

W pierwszym dniu odbyły się konkurencje roczników 12-13, 14-15 i 16-17 oraz kata. W drugim dniu odbyły się konkurencje kumite seniorów oraz oldboy. Oficjalnego otwarcia dokonał Wice Minister Sportu Kalingradzkiego Regionu Evgeniy Boris, Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero, Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak i Reprezentant Krajowy Rosji Sergey Suvorov. Przemawiali także Prezes Rosyjskiej Federacji Kyokushin Sergey Łużnikov, Wice Prezes Sergey Soldatov i Reprezentant Krajowy Japoni Noriyuki Tanaka. Reprezentacja Polski zdobyła 34 medale i drużynowo drugie miejsce za Rosją.

Zawodniczka sokołowskiej sekcji OKKK, Ewa Pasek, wystartowała w kategorii juniorek młodszych -50 kg. Po drodze do podium pokonała dwie zawodniczki z Rosji. Dopiero w walce półfinałowej przegrała z zawodniczką z Polski.

Również z sokołowskiej sekcji wystartował Aleksander Cydejko. Tradycyjnie wśród młodzików jest bardzo silna konkurencja i ta kategoria jest bardzo silnie obsadzona. Niestety, walka nie poszła po naszej myśli i Olek musiał uznać wyższość zawodnika z Rosji.

Drugim, najwyżej uplasowanym zawodnikiem OKKK został Maciej Grabowski z Ostrowi Mazowieckiej. Zajął IV miejsce w kata juniorów. W eliminacjach startował z niewygodnej  pierwszej pozycji na liście startowej. Od III miejsca dzieliło go zaledwie 0,2 punkta.

Sekcję sokołowską OKKK od kilku lat prowadzi sensei Radosław Grabowski III dan. Sześć lat pracy z młodzieżą w końcu zaczęły przynosić efekty co widać w ostatnich startach sokołowskich karateków. Zawodnicy wzięli udział w dwóch obozach i kilku zgrupowaniach aby móc wystartować w tym roku w tak ważnych imprezach jak Mistrzostwa Europy.
Info: Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai
Fot. R. Grabowski
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe