17
2020
2014-05-18

„eSKa” IX Festiwal Zespołów Kabaretowych Seniorów z Mazowsza w „Retro”


Festiwal Zespołów Kabaretowych Seniorów z Mazowsza „eSKa” to forma ukazania pogodnego, aktywnego i bardzo różnorodnego sposobu spędzania czasu wolnego przez osoby starsze.

Kabaretowa forma twórczości artystycznej dostarcza samym Seniorom ogromną radość, daje możliwość satysfakcji z pracy twórczej, dowartościowuje ich, natomiast w oczach odbiorcy budzi podziw i uznanie oraz szacunek. W tym roku festiwal odbył się w niedzielę 11 maja. Ze względu na trwający remont Sokołowskiego Ośrodka Kultury tegoroczna, już XI edycja miała charakter kameralny – artyści wystąpili w Ośrodku Retro Skibniew u p. Małgorzaty Zaranek. Festiwal wyjątkowo w tym roku nie miał formy konkursowej i każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, puchar oraz zestaw upominków.

Do Skibniewa przyjechało pięć zaprzyjaźnionych zespołów: Zespół Regionalny „Myszyniec” z Myszyńca, EKO – KABARET „URLE” z Urli, Zespół Ludowy „Węgrowianie” z Węgrowa, Grupę Wokalną „Złote Lata” i Zespół Wokalny „Seniorynki” z Sokołowa Podlaskiego. Jak zwykle Festiwal Zespołów Kabaretowych Seniorów z Mazowsza „eSKa” okazał się znakomitą zabawą, pełną humoru i dobrego dowcipu. Spotkanie stworzyło też możliwość nawiązania nowych przyjaźni oraz integracji środowiska. Jak pamiętamy z lat ubiegłych, „eSKa” to prawdziwe święto Seniorów w naszym mieście, śpiew, taniec, dowcip, muzyka, barwne stroje, które na długo pozostają w pamięci.

Organizatorzy mają nadzieję, że kolejna, X Jubileuszowa edycja Festiwalu, realizowana w następnym roku, będzie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i dostarczy zarówno wykonawcom jak i organizatorom dużej satysfakcji. Niewątpliwie istnieje potrzeba kontynuowania tej formy promocji twórczości artystycznej nie tylko sokołowskich seniorów.
Organizatorem imprezy był Sokołowski Ośrodek Kultury, a współorganizatorem Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sokołowie Podlaskim.

JO


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe