17
2020
2014-05-09

EPICENTRUM „Na obcasach"


Na piątek 25 kwietnia młodzi pracownicy Sokołowskiego Ośrodka Kultury zaplanowali niecodzienną edycję EPICENTRUM. Miały wystąpić dwa zespoły złożone z samych pań, GASZ i WE HATE ROSES, stąd tytuł koncertu - Epicentrum „Na obcasach”.        
Ostatecznie zespół WE HATE ROSES z powodu choroby basistki nie dojechał. W związku, z czym w lokalu dawnej „Niespodzianki" wystąpiła grupa GASZ oraz zaproszona w ostatniej chwili kapela Pies Mazowiecki - muzyczne trio z Mińska w składzie: Adam Wojdak (gitara, wokal), Mateusz Dróżdż (instrumenty perkusyjne), Robert Niedziółka (gitara basowa). Grupa z Mińska dała na poprzednim Epicentrum świetny koncert, było masowe pogo, a występ przeciągnął się do godzin nocnych.  Tym razem Pies Mazowiecki zagrał juz jako support przed damskimi gwiazdami.  Zaprezentowana przez nich energetyczna muzyka gitarowa była dobrym wstępem do drugiej, głównej części Epicentrum, w której wystąpiła kapela rockowa GASZ. Ta wyjątkowa grupa powstała kilka lat temu w szkole jazzowej. Jak mówią o sobie, miał to być zespół jednego występu. Po tym występie wszyscy uznali, że warto taką współpracę zawiązać na stałe. Skład stabilizował się długo, miały miejsce zmiany w obrębie zespołu, które jednak ostatecznie zaowocowały najlepszą możliwą kombinacją. Należy podkreślić, że członkinie grupy to nie tylko wykształceni muzycy czerpiący radość i energię ze wspólnego grania, ale też osoby bardzo zaprzyjaźnione. Dodajmy, że jedna z członkiń zespołu ma sokołowskie korzenie.
Gasz mają za sobą wiele udanych występów w klubach, na festiwalach, eventach i innych imprezach, gdzie zarówno ich muzyka, jak i wizerunek wywołuje zawsze pozytywne
 i bardzo żywe reakcje publiczności. Nie inaczej było w Sokołowie na  22. Epicentrum, gdzie Gasz zagrał niemal dwugodzinny koncert.  Skład kapeli: Nicola „Młoda" Felecka – wokal, Kasia Makowska – gitara, Mariliss – gitara, Agnieszka Bot – bas, Dorota „Tartak" Szuniewicz – perkusja. 

J.O

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe