11
2019
2015-11-11

Eleni wystąpi w SOK-u


Eleni to jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek. Już 2 grudnia wystąpi na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Z muzyką zetknęła się w dzieciństwie. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu “Ballada”, w roku 1975 została zaangażowana do profesjonalnego zespołu “Prometheus”. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. Pierwszą płytę długogrającą nagrała z zespołem “Prometheus” w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne płyty: ”Moja miłość”, “Buzuki Disco”, “Ty jak niebo”. “Ja jak obłok”, “Lovers”, “Grecja raz jeszcze”, “Morze snu”, “Muzyka Twoje imię ma”, “Miłość jak wino”, “Wakacyjny flirt”, ”Nic miłości nie pokona” oraz największy przebój “ Miłości ślad”. Za większość powyższych pozycji Eleni otrzymała “Złote Płyty”.
 
Eleni posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych, a ponadto sama wylansowała i wprowadziła na pierwsze miejsce krajowych list przebojów takie utwory jak: “Do widzenia mój kochany”, Bawmy się, śmiejmy się”, “Chcę kochać”, “Za wszystkie noce i dni”, “Na miłość nie ma rady”, “Ballado hej”, “Miłość jak wino”.
 
Przez trzy kolejne lata Eleni wygrywała plebiscyt “Lata z radiem” za co uhonorowano ją tytułem “Królowej Polskiej Piosenki”. W roku 1986 piosenkarka otrzymała bardzo prestiżową nagrodę “Viktora”. Oprócz występów na większych krajowych scenach, Eleni śpiewała wielokrotnie w Paryżu, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, jako nieliczna z artystów śpiewała bezpośrednio dla papieża Jana Pawła II.
 
Wyjątkową, wspaniałą, charyzmatyczną, piosenkarkę jaką jest Eleni wraz z grupą “Helenic” polecamy z całego serca. Koncert będzie niezapomnianym przeżyciem.
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dlaczego bilety są takie drogie. W Siemiatyczach koncert Krzysztofa Krawczyka jest dużo tańszy.


2015-11-20 14:02:57
Strona 1/1


Dane kontaktowe