17
2020
2020-10-20

Elektryczny autobus szkolny w naszym powiecie!


W poniedziałek 12 października 2020 r. Wójt Zbigniew Woźniak podpisał z przedstawicielem firmy Solaris Bus & Coach sp. z o.o. Panem Rafałem Zajasem - Dyrektorem Sprzedaży Regionu Południowego umowę na dostawę nowego elektrycznego autobusu szkolnego.

Wartość umowy to kwota 2.702.310,00 zł. Aż 90% wartości tej kwoty to dotacja otrzymana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „KANGUR Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły” z przeznaczeniem na zakup nowego elektrycznego autobusu szkolnego. Zgodnie z deklaracją producenta nowy Gimbus po drogach Gminy Bielany będzie jeździł już z początkiem 2021 r. Jego podstawowym zadaniem będzie dowożenie dzieci do Zespołu Oświatowego im św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach. Pojazd będzie miał 41 miejsc siedzących i 10 miejsc stojących, przystosowany będzie do przewozu osób niepełnosprawnych. Tak jak jego wysłużony poprzednik będzie koloru pomarańczowego.

Należy również podkreślić, że Gmina Bielany to jedna z 4 gmin w Polsce, która będzie stosować to innowacyjne, ekologiczne rozwiązanie, tj. dowożenie dzieci elektrycznym autobusem szkolnym.Info. Fot. Gmina Bielany

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ciekawe kto go będzie pchał?.

ksiądz
2020-10-24 19:18:06
Strona 1/1


Dane kontaktowe