17
2020
2014-04-28

Eksmisja - ratunek dla gminy!


Nie chciała się wyprowadzić, więc sprawa trafiła do sądu. A sąd wydał wyrok korzystny dla gminy - wyeksmitowanie kobiety z lokalu w którym obecnie mieszka. 

- Jeżdżą po mnie jak po suchej kobyle - tak o samorządowcach z Kosowa Lackiego mówi Alicja Borowa, emerytowana dyrektorka przedszkola. 
Pani Alicja ma 64 lata, razem z córką mieszka w budynku zlikwidowanej przed dwoma laty szkoły w Wólce Okrąglik. Szkoła została zlikwidowana, ponieważ coraz mniej dzieci zaczęło do niej uczęszczać. 
W budynku mieszkały dwie rodziny. Jedna z nich po likwidacji szkoły opuściła budynek. Druga, czyli pani Alicja wraz z córką, nadal tam mieszka. Rodzice uczniów postawili jednak warunek - budynek musi zostać w jakiś sposób zagospodarowany. Tymczasem nie jest to możliwe, bo pani Alicja nie chce opuścić mieszkania. Widocznie dobrze jej tam. 

LOKAL ZASTĘPCZY
Władze Kosowa Lackiego zaproponowały pani Alicji mieszkanie zastępcze w Domu Nauczyciela w Rytelach Święckich. W mieszkaniu są dwa pokoje i kuchnia [...]
- Naprawdę rozumiem panią Borową, ale ona powinna też mnie zrozumieć. Ja odpowiadam przed całą społecznością za czynnik ekonomiczny. Ten budynek już teraz wymaga remontu.Jeśli postoi jeszcze kilka lat, nie będzie się do niczego nadawał. Ze względów ekonomicznych nie możemy trzymać tego budynku dla dwóch osób - opowiada burmistrz Kosowa Jan Słomiak [...]

TAM JEST GORZEJ
Takie słowa wypowiada pani Alicja o mieszkaniu, które proponują jej władze Kosowa. Kobieta na początku nie chciała z nami rozmawiać. Jak mówiła, jej sprawą interesowały się już inne media, nawet ogólnopolskie i przez to były same problemy. 
- Dziennikarze tylko pogorszyli sprawę. A wszyscy potem czytali i śmiali się ze mnie - opowiada Alicja Borowa.
Zapytana o to, dlaczego nie chce opuścić szkoły, odpowiada następująco:
- Tutaj mam ciasno, ale w Rytelach metraż jest jeszcze mniejszy. Zamiast tych 42 metrów, miałabym tylko nieco ponad 30. A warunki wcale nie lepsze [...]
Samorządowcy zaś twierdzą, że warunki mieszkaniowe nie są fatalne [...]

Cały artykuł w najbliższym papierowym wydaniu.

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [8]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Pani Alicjo, proszę nie przegapić terminu i złożyć pozew przeciwegzekucyjny od wyroku nakazujacego eksmisję.

Kris
2014-05-03 19:59:50

Budynek oglądali ludzie ministranta od roli.Podobnie będzie jak z budynkiem po szkole w Sawicach.

alf
2014-05-01 18:09:00

Kto wie, może powstanie tam kolejny zakład opiekuńczo - leczniczy rodziny pewnego ministra. Budynki po dawnych szkołach kupuje się za grosze, a później wystepuje o dofinansowanie unijne do marszałka województwa mazowieckiego A.Struzika z PSL i przerabia za pieniądze unijnych podatników w prywatne zakłady.

Kris
2014-05-01 07:39:37

Ciekawe kto ma w planach zagospodarować taki piękny i okazały budynek, jak i jego przepiękne otoczenie, poczekamy...

iza
2014-04-29 22:30:32

Jak ulał pasuje tu przysłowie "Służ panu wiernie, to on Ci pierdnie"

Kris
2014-04-29 09:47:09

Może rodzice liczą na jakieś korzyści z tej likwidacji.


2014-04-28 22:41:45

Rodzice postawili warunek... itd. Rodzice, których dzieci nie chodzą już do szkoły, bo szkoła została zlikwidowana. Nic z tego nie rozumiem.

D.I.
2014-04-28 21:04:13

Ładny budynek.

wd
2014-04-28 09:47:36
Strona 1/1


Dane kontaktowe