29
2022
2022-09-20

Egzamin kończący Szkolenie Strażaków Ratowników


Czwartego września w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbył się egzamin kończący Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych prowadzone od 23 maja.

Było ono skierowane do kandydatów na strażaków ratowników OSP r. Do egzaminu, który składał się z części teoretycznej i części praktycznej przystąpiło 27 strażaków ochotników z jednostek OSP z powiatu sokołowskiego - wszyscy ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym.

Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności przez druhów OSP do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych oraz gaśniczych. Podczas szkolenia szczególną uwagę zwrócono na bezpieczne wykonywanie podstawowych czynności ratowniczych określonych w programie szkolenia oraz przestrzeganie zasad BHP.

Zajęcia szkoleniowe prowadzone były przez funkcjonariuszy KP PSP w Sokołowie Podlaskim. Druhowie musieli również zaliczyć próbę w komorze dymowej w Komendzie Miejskiej PSP w Ostrołęce oraz szkolenie z współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim składa serdeczne gratulacje druhom i zachęca do dalszego poszerzania swoich kwalifikacji z zakresu pożarnictwa.

KP PSP Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe