43
2019
2017-10-25

Edukacyjne spotkanie licealistów z absolwentem


  W piątek, 20 października uczniowie klas politechnicznych I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim spotkali się z absolwentem szkoły, a obecnie studentem studiów magisterskich na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej – Krzysztofem Gromadą.

W czasie nauki w liceum Krzysztof został miedzy innymi Laureatem Mazowieckiego Konkursu Fizycznego, a także był uczestnikiem części doświadczalnej etapu rejonowego Olimpiady Fizycznej.

W czasie spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o przebiegu studiów na Politechnice, wymaganiach przy kwalifikowaniu się na studia, a także o przydatności wiedzy wyniesionej z liceum przy kontynuowaniu nauki. Krzysztof podzielił się również swoją wiedzą na temat projektowania 3D i jego praktycznego zastosowania, zapoznał uczniów z innymi niż wykorzystywany w projekcie MAKEITREAL programami do projektowania modeli 3D i z wykorzystaniem przez siebie tego typu druku do produkowania części do wykonywanej przez siebie frezarki numerycznej. Krzysztof podzielił się również swoja pasją do konstruowania, czego efektem był wybór kierunku studiów, z których jest bardzo zadowolony, a jednym z efektów jest autorsko skonstruowana obrabiarka.

Jarosław Krakowski, nauczyciel I Liceum

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe