17
2020
2017-05-07

Dziury czy ubytki, ważne żeby znikły


Wiele odcinków dróg w Powiecie Sokołowskim po zimie wymaga naprawy z powodu dużej ilości ubytków. Zgodnie z definicją dziura jest na wylot, a więc w jezdni są ubytki. Niestety mamy już maj i robót związanych z naprawami naszych dróg nie widać.
Podstawowym dylematem jest pytanie do kogo zgłosić zły stan nawierzchni? W zależności od tego czy droga jest gminna, powiatowa, czy krajowa, powinna się tym zająć odpowiednia instytucja.
Drogami krajowymi zajmuje się Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, drogami wojewódzkimi zarząd województwa, drogami powiatowymi zarząd powiatu, a drogami gminnymi wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Dbanie o drogi gruntowe zgodnie z ustawą należy do gminy, a więc wyrównywaniem i zasypywaniem powstałych nierówności powinna się zając dana gmina, która zresztą ma na ten cel wyodrębnione środki w swoim budżecie.
Ulice w Sokołowie Podlaskim, Stadionowa i Bartoszowa, które w złym stanie czekają na interwencję, podlegają Starostwu. Dlaczego drogi czekają?
Kierownik Wydziału Dróg Publicznych w Starostwie, pan Daniel Szewczak mówi otwarcie, że drogi Stadionowa i Bartoszowa czekają na decyzję dotyczącą modernizacji, która ma nadejść, niestety dopiero w sierpniu tego roku, a przebudowy zaczną się w pierwszej połowie 2018 roku, oczywiście jeżeli decyzja będzie pomyślna. Do tego czasu drogi będą na bieżąco „łatane”, co do tej pory nie było widoczne ze względu na niekorzystną aurę, jak mówi pan Szewczak. Naprawa dotyczy wielu dróg w powiecie, jak również drogi prowadzącej do wsi Ząbków, której zdjęcia nadesłane zostały do redakcji.
Niezależnie od organu, każdy z nich jest odpowiedzialny za prawidłowe utrzymanie dróg i chodników. Większość zarządców współpracuje z podwykonawcami i z reguły posiada dobrowolne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, a więc w przypadku gdy z powodu złego stanu drogi będzie miał miejsce wypadek lub uszkodzenie samochodu wszelkie koszty ponosi towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym zawarta została umowa.
ul. Stadionowa


Droga Sokołów Podlaski - Ząbków


ul. Bartoszowa


Justyna Charytoniuk

 

« wróć | komentarze [7]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Droga w kropki w Polsce takich wiele trzeba wyciągnąć żelaźniaki i kupić konia bacik i do przodu. Wójtów nam nie trzeba, ...

wio koniku
2017-06-23 13:56:34

Krócej będzie wskazać drogę nadającą się do normalnego użytku. W mieście takiej brak.

ii
2017-05-08 18:36:01

Czyli z definicji totalnych durniów wynika, że dziura ma sięgać Chin. Na wylot!!, Wtedy jest dziurą. Mimo wszystko, ofermy, dziurę trzeba zatkać, bo zgodnie z przepowiednią, przyjdzie rasa żółta i nas zje!. Natomiast ubytek niech sobie będzie. Dentysta go załata, za opłatą.

popo
2017-05-07 19:44:42

Brakuje zdjęć z Tchórznicy. Tam to dopiero dziury. Wójcie, do dzieła.

bbbbbbbbbbbbb
2017-05-07 19:36:08

co tam będziemy naprawiać drogi dla plebsu do mej rezydenci tam mus naprawić

Protazy
2017-05-07 18:10:37

Ciekawe teorie pani dziennikarka snuje. Są dziury drogowe, nawet w Wikipedii istnieje takie pojęcie https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziura_drogowa

Inż.
2017-05-07 16:51:59

Bartoszowa to jakiś koszmar. Przy tej drodze rozrastają się coraz większe osiedla i droga wygląda jak polna.

Gerwazy
2017-05-07 16:16:43
Strona 1/1


Dane kontaktowe