17
2020
2017-12-12

Dziewiąty sezon sokołowskich ciężarowców


Miejsko-Powiatowy Klub Podnoszenia Ciężarów w Sokołowie Podlaskim istnieje już osiem lat. W tym roku sokołowscy ciężarowcy, których trenują trenerzy Tomasz Wcisłak i Paweł Rogala startowali na zawodach wojewódzkich, makroregionalnych i ogólnopolskich.

W klubie w tym sezonie nas siłowni przy Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego trenowało 17 zawodniczek i zawodników. Do najlepszych wyników można zaliczyć starty Eryka Barcika (który otrzymał stypendium Zarządu Rady Powiatu Sokołowskiego). Eryk startuje w kategorii wagowej +105 kg i zajmował czołowe miejsca w zawodach, w których startował, a największy sukces odniósł reprezentując Sokołów Podlaski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Siedlcach skąd wrócił z brązowym medalem. Pozostali zawodnicy zdobywali medale na zwodach okręgowych i ogólnopolskich organizowanych przez Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Sokołowscy Ciężarowcy przygotowali się też do startów na obozach w Zamościu, Kaszewcu, Giżycku i Siedlcach. Wychowanka sokołowskiego klubu Eliza Wcisłak wielokrotna reprezentantka Polski w kilku kategoriach wiekowych i medalistka mistrzostw Polski zmieniła klub, reprezentuje Zawiszę Bydgoszcz, w którego barwach zdobyła brązowy medal w tegorocznych mistrzostwach Polski w kategorii seniorek w Zamościu.

Najważniejszymi celami w 2018 roku dla ciężarowców LMPKPC będą starty na zawodach ogólnopolskich, makro regionalnych, wojewódzkich i Zrzeszenia LZS. Od początku roku ciężarowcy rozpoczną przygotowania na siłowni i planowany jest udział w obozach zimowych i letnich.

Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe