1
2020
2014-05-27

Dziesiąta zasłużona nagroda


Już po raz dziesiąty władze Kosowa Lackiego przyznały nagrodę "Zasłużony dla Miasta i Gminy Kosów Lacki". Otrzymała ją Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa mazowieckiego.

O przyznanie nagrody z wnioskiem do kapituły zwrócił się burmistrz Kosowa, Jan Słomiak. W uzasadnieniu napisał: "Przez ostatnie cztery lata pani Marszałek wykazała się bardzo dużym zaangażowaniem oraz otwartością na współpracę z władzami samorządowymi Miasta i Gminy Kosów Lacki w celu poprawy jakości życia mieszkańców poprzez wsparcie realizacji inwestycji infrastrukturalnych".

Jak czytamy dalej, członkini zarządu wojewódzkiego przyczyniła się do wykonania wielu inwestycji, m.in. budowy boiska wielofunkcyjnego, budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Kosowie (ul. Młynarska, Zacisze, Kwiatowa, Leśna i Piaskowa), modernizacji dróg gminnych w Kosowie, Żochach oraz na trasie Kutyski-Sągole, zakupie specjalistycznego sprzętu pożarniczego dla wielu jednostek OSP, a także remontu świetlic wiejskich w Rytelach Święckich, Trzcińcu Dużym, Dybowie oraz Buczynie.
Janina Ewa Orzełowska - zdaniem burmistrza - przyczyniła się również do podjęcia decyzji o przebudowie drogi wojewódzkiej nr 627 z Kosowa do Treblinki.

"Dzięki jej uporowi i darowi przekonywania udało się wprowadzić zadanie inwestycyjne do planu budżetu samorządu województwa na rok 2014
" - napisał burmistrz.

KW

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Oj dajcie jej spokój.Biedna kobieta.Co zrobić, wybory idą i się w niej gotuje.Chce nadal ciągnąć swiecę.

piotrus
2014-05-31 16:45:36

Czy burmistrz zamierza przyznać pośmiertną nagrodę także Hitlerowi? On drogę Kosów-Małkinia nie tylko wprowadził do budżetu, ale i wybudował.

kos
2014-05-29 03:41:40

To aż cztery lata musiała się zastanawiać z uporem czy poprzeć przebudowę drogi. To się w głowie nie mieści most oddany w 2010 roku projekt na drogę gotowy w tym samym roku i przez cztery lata nic. Łaskawość zarządu województwa jest wielka. Dzięki uniżne ukłony. A i niech zarząd odda kase za kanalizacje naktórą projekt składał do RPO burmistrz Krasnodęski.

Tadek
2014-05-28 12:18:34

To na burmistrza Kosowa ją trza wsadzić!!!!! Skoro taka operatywna.

joj
2014-05-27 11:44:13
Strona 1/1


Dane kontaktowe