17
2020
2019-04-29

Dzień Ziemi w Miejskim Przedszkolu nr 3


Działania ekologiczne na stałe wpisane są w działalność Miejskiego Przedszkola nr 3 i wpływają na kształtowanie postaw ekologicznych wychowanków. Wśród nich są cykle zajęć o oszczędzaniu wody i energii czy recyklingu, systematyczne patrole ekologiczne, zbieranie plastikowych nakrętek oraz udział w akcji sprzątanie świata.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto. W bieżącym roku szkolnym uroczystość ta odbyła się 25 kwietnia. W tym dniu królowały w przedszkolu kolory Ziemi. Dzieci ubrane były odświętnie oraz na zielono, niebiesko, żółto, czerwono i szaro. Dzieci z grupy Kubusie i Wiewiórki przedstawiły inscenizację "Na ratunek Ziemi", w której utrwaliły wszystkim zasady segregacji śmieci i przypomniały, jak należy dbać o środowisko i sprzątać świat. Następnie wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę "Ziemia wyspa zielona". Na koniec zaś dzieci złożyły przyrzeczenie "Przyjaciół przyrody", w którym przyrzekały chronić przyrodę, oszczędzać wodę, drzewa szanować, kwiaty hodować i zachęcać do tego inne dzieci.

Dyrekcja, wychowawcy i pracownicy przedszkola wyrażają nadzieję, że ta uroczystość na długo pozostanie w pamięci uczestników, a w konsekwencji rozbudzi w nich ciekawość świata. Ten wyjątkowy dzień niewątpliwie uzmysłowił wszystkim, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego, kim jesteśmy i ile mamy lat. 

Info / Fot. MP3 w Sokołowie Podlaskim


« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Bardzo dobrze. I tu nie ma klechy i krzyża. Chrońcie dzieci przed tymi łotrami w kieckach, bo one są bezbronne.

Józefina
2019-05-01 11:55:18
Strona 1/1


Dane kontaktowe