2
2020
2012-05-21

Dzień strażaka w Sokołowie Podlaskim!


11 maja w komendzie PSP Sokołów Podlaski odbyło się uroczyste spotkania z okazji Dnia Strażaka. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele gmin z całego powiatu sokołowskiego, wicestarosta Marta Sosnowska, przedstawiciele urzędów oraz lokalni przedsiębiorcy. Gościem specjalny był zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, brygadier Jan Osiej.

Głównym punktem uroczystości było przyznanie odznaczeń dla najbardziej zasłużonych strażaków. Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczone zostały 3 osoby. Medal brązowy przyznano 11 zasłużonym. Nie obyło się również bez przyznania awansu zawodowego. Na stopień „Aspiranta Sztabowego” awansował st. asp. Stanisław Marchel. Stopień „Ogniomistrza” osiągnął mł. ogn. Marek Tomza. Na „Młodszych Ogniomistrzów” natomiast mianowano 4 strażaków. Tytuł „Starszego Sekcyjnego” przyznano 5 pracownikom PSP. Jednak to nie koniec wyróżnień. Tego dnia przysięgę strażaka złożyło trzech ochotników, co znaczy, że zostali przyjęci do służby w PSP.

Po oficjalnej części przyszedł czas na podziękowania i życzenia.

- Spotykamy się dzisiaj, żeby nie tylko wspominać naszego patrona św. Floriana, ale przede wszystkim, aby pamiętać o ludziach w strażackich mundurach, którzy na co dzień nie szczędząc sił, poświęcenia i ofiarności. I bez względu na wszystko śpieszą do potrzebujących pomocy – przemawiał brygadier Jan Osiej. – Dziękujemy też ludziom, którzy wspierają strażaków dobrym słowem, dobrymi decyzjami, ale także i materialnie. Dzięki temu udało nam się zbudować naprawdę nowoczesny system ratowniczy.

Zastępca komendanta wojewódzkiego podkreślał również fakt, że jednostka w Sokołowie Podlaskim jest jedną z najlepiej wyszkolonych grup w kraju. Bez wątpienia jest to zasługą ciężkiej pracy, ale również nowoczesnej jednostki, która pomaga rozwijać się sokołowskim strażakom.

 

JF

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe