29
2022
2022-11-22

Dzień Seniora z sukcesem Krystyny Hilaruk w tle


14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Święto, które ma na celu docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie, Gmina Sabnie postanowiła uczcić nieco wcześniej. W sobotę 5 listopada w świetlicy OSP w Hołowienkach zorganizowano Gminny Dzień Seniora. Podczas wydarzenia świętowano również ogromne osiągnięcie Pani Krystyny Hilaruk.

Jak to zwykle bywa w Hołowienkach, świetlica OSP była wypełniono po brzegi gośćmi wydarzenia, a stoły zapełnione pysznościami przygotowanymi przez tamtejsze gospodynie. W święcie nie uczestniczyli jednak sami seniorzy. Wielu z nich przybyło do Hołowienek ze swoimi najukochańszymi wnukami, a to dlatego, że programie wydarzenia przewidziano również atrakcje dla najmłodszych.

Pierwszym punktem imprezy był konkurs pod nazwą „Jesienne zupy”. Do konkursu zgłoszono 10 zup – 3 kremy z dyni, zupa cukiniowa, zupa grzybowa z borowików, zupa fasolowa na wędzonkach, zupa z ciecierzycy, krem z porów, flaczki z boczniaków i zupa „Rozgrzej się”.

Konkursowe pozycje oceniło jury w składzie: wójt gminy Ireneusz Piotr Wyszyński, Elżbieta Lewczuk i Danuta Stpiczyńska. Po długich obradach I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł jury przyznało Pani Zofii Kalinowskiej za zupę grzybową z borowików. Drugie miejsce i nagrody pieniężne w wysokości 350 zł otrzymały ex aequo Pani Lidia Siemieniuk za zupę z ciecierzycy i Pani Renata Banasiuk za krem z dyni. Podium, nagrodą w wysokości 300 zł, zamknęła Bogumiła Małkińska za flaczki z boczniaków. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia i nagrody pieniężne - po 200 zł.

Kolejnym punktem programu była prezentacja książek z cyklu „Poczytaj mi babciu”. Ze względu na to, że na sali krzątało się pełno dzieci, punkt z oryginalnymi książkami cieszył się sporą popularnością. Dzieci podziwiały książki, nie tylko do czytania i oglądania obrazków, ale również takie, które wydawały dźwięki, posiadały nietypowe kształty i stworzone były nie tylko z zadrukowanego papieru.

Seniorzy wraz z wnukami mogli również wziąć udział w warsztatach z robienia ozdób choinkowych z opłatka, które poprowadziła Małgorzata Pepłowska - artystka ludowa i tkaczka. Mogli także sprawdzić się w konkursach międzypokoleniowych, polegających na wzajemnej współpracy i wygrać drobne nagrody rzeczowe.

Dla przybyłych na wydarzenie seniorów wystąpił także działający przy Sokołowskim Ośrodku Kultury zespół „Złote Lata”. Oprócz tego na obchodach Dnia Seniora nie zabrakło biesiady z degustacją lokalnych potraw, tańców i oczywiście okolicznościowego tortu.

Podczas Gminnego Święta Seniora wyróżniono również najstarszych uczestników wydarzenia, którymi okazali się Pani Janina Ołdakowska z Pieniek Kostek – 94 lata i Pan Czesław Tymiński z Suchodołu – 92 lata.

Bardzo miłym, a zarazem bardzo istotnym punktem imprezy były również gratulacje, wielkie brawa, prezenty, kwiaty i tort dla Pani Krystyny Hilaruk za jej ostatnie wielkie osiągnięcie. Pani Krystyna zajęła bowiem I miejsce w konkursie na najaktywniejszą liderkę wiejską w województwie mazowieckim. Zaszczytną nagrodę Pani Krysia odebrała kilkanaście dni później – 17 listopada, na gali zorganizowanej w Otrębusach.

Przygotowaniem Gminnego Dnia Seniora zajął się niezastąpiony duet – KGW w Hołowienkach i Klub Seniora „Cetynianki i Jaćwingowie”.
 
Więcej zdjęć na: 

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/377,dzien-seniora-w-holowienkach.html

K. W.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe