2
2020
2012-03-31

Dzień Profilaktyki w Zespole szkół w Sterdyni


W poszczególnych grupach wiekowych przebiegał on według opracowanego wcześniej przez Radę Pedagogiczną harmonogramu. W organizację tego dnia włączyli się również bardzo aktywnie: – Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Sokołowie Podlaskim, Zbigniew Pilip– oficer prasowy, aspirant sztabowy KPP w Sokołowie Podlaskim, Sławomir Tomaszewski, zastępca komendanta, komisarz KPP w Sokołowie Podlaskim - Marek Żero.

            Najmłodsza grupa,: uczniowie klas I-III rozpoczęli ten dzień apelem z okazji ,, Dnia Wiosny”, który przygotowała kol. Hanna Zduniak. Następnie wszyscy uczniowie razem ze swoimi wychowawcami udali się nad zalew ,aby utopić „Marzannę” , a po powrocie do szkoły wzięli udział  w konkursie ,, Jeden z Dziesięciu „pt. ,,Tradycje wielkanocne”

            Natomiast inny program miały klasy IV-VI. Dla nich Dzień Profilaktyki rozpoczął się konkursem BRD , pogadanką na temat bezpiecznego poruszanie się po drodze oraz praktycznym pokazaniem udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Zbigniew Pilip - Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Sokołowie Podlaskim, Agnieszka Sowa – nauczycielka techniki i pielęgniarka szkolna - Joanna Bulik.

Szczęśliwi zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci latarek do wyposażenia roweru i piłek, a pozostałym uczestnikom wręczono również latarki. Po emocjach konkursowych rozpoczęły się międzyklasowe rozgrywki sportowe pod hasłem: ,, Sport to zdrowie”. Tu też było wiele zdrowych przeżyć gdyż na hali sportowej rywalizowały ze sobą drużyny poszczególnych klas.

            Nieco inne przeżycia i doznania towarzyszyły uczniom gimnazjum.

            Mieli oni niecodzienną okazję obejrzeć w GOKiS w Sterdyni spektakl edukacyjno-profilaktyczny: ,,Na krawędzi ”wystawiony przez teatr Inaczej. Było to pierwsze działanie sokołowskiej grupy PaT skierowane do młodzieży w powiecie sokołowskim.

            „Na krawędzi”- to historia młodego chłopaka, który boryka się z uzależnieniem. Znajduje się na krawędzi, udaje mu się jednak przezwyciężyć przeciwności losu i z pomocą przyjaciół, dokonać dobrego wyboru swojej dalszej drogi życiowej.

            W spektaklu wystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z Sokołowa Podlaskiego. Należy podkreślić, że uczniowie sterdyńskiego gimnazjum w wielkim skupieniu, odebrali treść zaprezentowanego spektaklu. Na pewno będą to dla niech głębokie przeżycia i refleksje, które mogą okazać się pomocne w ich dorosłym życiu.

             Dyrektor Zespołu Szkół w Sterdyni Grażyna Binduła serdecznie podziękowała występującym w programie edukacyjnym młodym artystom z sokołowskich szkół za ukazanie tak istotnego problemu, jakim jest uzależnienie. 

            Po spektaklu uczniowie sterdyńskiej szkoły spotkali się z członkami wspólnoty AA, którzy byli żywym świadectwem trzeźwienia i wychodzenia z nałogu. Opowiadali młodzieży szkolnej o swoich przeżyciach, przykrych doświadczeniach oraz trudnościach wychodzenia z nałogu.

            Informowali młodzież, gdzie można otrzymać pomoc i jak sobie radzić w walce z nałogami . Udzielali im rad jak postępować z rodzicami nadużywającymi alkoholu.

            Dzień Profilaktyki w Zespole Szkół w Stedyni zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Sterdyń Czesław Marian Zalewski, I-zastępca komendanta Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, kom. Marek Żero wraz z kierownikiem Posterunku Policji w Sterdyni asp. szt. Piotrem Talarczykiem, kierownik GOPS w Sterdyni- Wiesława Tymińska, dyrektor GOKiS -Marianna Kobylińska, Anna Hilaruk – krajowy koordynator programu Profilaktyka a Harcerstwo oraz nauczyciele.

            Program Dnia Profilaktyki dostarczył wszystkim uczniom wielu pozytywnych wzruszeń i doznań. Dla uczniów szkoły podstawowej był lekcją wychowania komunikacyjnego i prozdrowotnego, zaś dla gimnazjum-ciekawym programem edukacyjno- profilaktycznym.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe