15
2019
2012-11-09

Dzień Patrona w PG nr 1


Paweł Kamiński to niezwykły, skromny człowiek, o którym warto i trzeba pamiętać. I tak dzieje się w PG Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, bowiem szkoła nosi zaszczytne imię tego człowieka żyjącego w sercach wielu mieszkańców Sokołowa.
W gimnazjum o patronie mówi się na lekcjach języka polskiego, historii, muzyki i godzinach wychowawczych. Od lat szczególnym dniem w życiu szkoły jest Dzień Patrona.
W tym roku szkolnym obchodzono go 25 października. Piosenki w wykonaniu Oliwii Kur i Natalii Harasimiak wprowadziły słuchaczy w refleksyjny nastrój. Najpiękniejsze utwory patrona recytowali uczniowie klas IIa, IIb i IId oraz Id. Zaproszony gość Pan Radosław Świderski wzruszył wszystkich swoją muzyczną interpretacją wierszy Pawła Kamińskiego pt. „Matka” i „Dla Ewy”. Towarzyszyła mu gitarzystka – Wiktoria Skłodowska – uczennica klasy IIc.
Dzień Patrona szczególnie zapamiętają uczniowie klas pierwszych, bowiem to właśnie podczas czwartkowej akademii złożyli oni ślubowanie na sztandar szkoły. Od tej chwili stali się pełnoprawnymi uczniami gimnazjum.
Dyrektor szkoły Kazimierz Soszka w imieniu Rady Pedagogicznej i w imieniu starszych koleżanek i kolegów złożył pierwszoklasistom gratulacje i życzył im sukcesów i wytrwałości. Zgodnie z tradycją po południu wszyscy spotkali się na otrzęsinowej dyskotece, która przygotowali koledzy z klas IIa i IIc wraz ze swoimi wychowawcami.

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Cieszę się, że P. Kamiński zostal Patronem szkoły. Czlowiek o niezmiernie wrażliwej duszy potrafiący nie zauważać szarego i nudnego świata wokoło / a ciężkie były czasy/ ale zmieniać go poprzez promieniejący uśmiech czy wniesieniem poezji do dnia codziennego. Wystarczyło minąć Go na ulicy a już dzień był przyjemniejszy. Takim Go zapamiętam.

była uczennica
2012-11-22 14:44:34
Strona 1/1


Dane kontaktowe