25
2019
2012-10-26

Dzień Papieski w Sterdyni


W niedzielę 21 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Sterdyńskiej odbyły się uroczyste obchody XII Dnia Papieskiego „Jan Paweł II - Papież Rodziny". Spotkanie rozpoczął Prezes TMZS Mieczysław Szymański, witając przybyłych.
Głównym punktem uroczystości była prezentacja widowiska wspomnieniowego o Janie Pawle II w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Sterdyni. Treść przestawienia uzupełniała multimedialna prezentacja fotografii z całego życia Karola Wojtyły, jego bliskich i domu rodzinnego. Inscenizacja była też okazją do przypomnienia nauczania Jana Pawła II. Istotnym elementem i uzupełnieniem prezentowanego montażu słowno-muzycznego były piosenki w wykonaniu Moniki Prokopczuk. Na zakończenie wystąpiła uczennica szkoły podstawowej w Sterdyni Julia Zalewska, wykonując dla piękną etiudę baletową. Twórcami widowiska byli s. katechetka Ewelina Chmiel i ks. dr Wodzisław Szczepanik, który nawiązując do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego, w krótkim wystąpieniu podkreślił ważność rodziny dla prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa. Nie zabrakło też modlitwy, do której włączyli się wszyscy zebrani.
Na zakończenie spotkania glos zabrał Wójt Gminy Sterdyń Marian Czesław Zalewski, dziękując wykonawcom, organizatorom i publiczności.
Częścią obchodów Dnia Papieskiego była przygotowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną wystawa wydawnictw związanych z postacią Papieża – Polaka.
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe