17
2020
2020-03-10

Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”


 W niedzielę 1 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim  uczcili Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. 
 
Przed południem uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej poświęconej pamięci poległych. Wspólnie z mieszkańcami gminy, przedstawicielami władzy, na czele z pocztami sztandarowymi i harcerzami, złożyli kwiaty pod miejscowym pomnikiem żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz cywilnych mieszkańców ziemi kosowskiej. Tego samego dnia, po południu, chętni uczniowie klas siódmych i ósmych, uczestniczyli 
w projekcji filmu „RZECZPOSPOLITA – REAKTYWACJA. Była to ciekawa, inna niż klasowa lekcja historii oraz lekcja języka polskiego. Film ukazał  odbudowującą się po długich latach zaborów oraz zniszczeń I wojny światowej, potęgę naszego państwa - naszej kochanej Ojczyzny - która wówczas była ogromną inspiracją dla Polaków. W filmie ukazane zostały wybitne osoby, które zasłużyły się nie tylko dla naszego kraju, ale pozostawiły po sobie trwały ślad dla całej ludzkości w postaci wielu wynalazków. 
 
Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z panią Anną Ferens – reżyserem filmu, podczas którego młodzież mogła bezpośrednio uczestniczyć w dyskusji i zadawać pytania. Ponadto uczniowie obejrzeli ciekawą wystawę „KONGRES POLSKA – WIELKI PROJEKT”. Wszystko to odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim. Dziękujemy organizatorom.
 
T.M. M.Ł

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe