11
2020
2019-04-16

Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Muzycznej


Od jesieni ubiegłego roku w Sokołowie Podlaskim funkcjonuje Szkoła Muzyczna I stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego. Placówka cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. W sobotę 13 kwietnia 2019 roku odbyły się dni otwarte, podczas których przyszli uczniowie mogli poznać ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji oraz nauczycieli i dyrekcję szkoły.

Wszystkich przybyłych powitała dyrektor Aneta Mroczek, która przybliżyła historię szkoły i okoliczności jej powstania. Zaznajomiła dzieci i ich rodziców z ofertą placówki i zachęcała do wzięcia udziału w procesie rekrutacji.

Następnie przedstawiono kadrę pedagogiczną:

mgr Joannę Dawidziuk – nauczyciela rytmiki i kształcenia słuchu,
mgr. Lechosława Ryszczuka – nauczyciela kształcenia słuchu,
mgr Martynę Chojnacką – nauczyciela klasy akordeonu oraz zajęć z akompaniatorem,
mgr Katarzynę Grodzicką – nauczyciela klasy fletu,
mgr Maję Rumocką – nauczyciela klasy fortepianu oraz zajęć z akompaniatorem,
mgr. Piotra Szczepanika – nauczyciela klasy fortepianu,
mgr Małgorzatę Turemkę – nauczyciela bibliotekarza,
mgr. Tomasza Mirowskiego – nauczyciela klasy skrzypiec,
mgr. Krzysztofa Stępienia – nauczyciela klasy gitary,
mgr. Jarosława Wójcika – nauczyciela klasy trąbki

oraz pracowników niepedagogicznych: mgr Wiolettę Klimczuk – głównego księgowego i mgr Dorotę Kruś – sekretarza szkoły.

Dużą niespodzianką była informacja o poszerzeniu przyszłorocznej oferty o klasę klarnetu, którą poprowadzi mgr Damian Szymczak.

Kolejnym punktem spotkania był koncert w wykonaniu obecnych uczniów Szkoły Muzycznej. Chociaż mali artyści uczęszczają na zajęcia muzyczne zaledwie od 7 miesięcy, ich osiągnięcia są zdumiewające. To właśnie ich postępy i umiejętności są najlepszą wizytówką szkoły.

Tego dnia nie zabrakło również krótkiej lekcji rytmiki, na którą zaproszono dzieci przybyłe na wydarzenie. Do wybijania rytmu posłużyły ich własne rączki. Popis muzycznych umiejętności dali także nauczyciele, po koncercie których rozległy się gromkie brawa i słowa zachwytu.

- Mam niezwykłe szczęście i zaszczyt pracować z tak wybitnymi ludźmi, utalentowanymi muzykami i równie zdolnymi dziećmi - mówiła dyrektor Aneta Mroczek.

Po części oficjalnej kandydaci wraz z rodzicami mogli wziąć udział w lekcjach otwartych, spróbować swoich sił w grze na różnych instrumentach, porozmawiać z nauczycielami i zwiedzić sale lekcyjne. Chętnych do gry nie brakowało!

Szkoła Muzyczna I stopnia im. M. K. Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim jest publiczną szkołą artystyczną o 6-letnim i 4-letnim cyklu kształcenia, przy czym kształcenie odbywa się tylko w zakresie przedmiotów muzycznych. Nauka w szkole jest bezpłatna.

Placówka mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Repkowskiej w Sokołowie Podlaskim. Takie rozwiązanie jest niewątpliwie dużym ułatwieniem dla uczniów sokołowskiej “Trójki”, lecz, jak podkreśla dyrektor Aneta Mroczek, w progi Szkoły Muzycznej mogą wstąpić uczniowie wszystkich okolicznych szkół.

Rekrutacja do klasy pierwszej odbywa się na podstawie badania przydatności, które polega na sprawdzeniu: uzdolnień muzycznych (słuchu wysokościowego, poczucia rytmu, poczucia tonacji, muzykalności, pamięci muzycznej) oraz predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie. Badanie przydatności ma charakter konkursowy.

Wnioski o przyjęcie do Szkoły można składać do 30 kwietnia 2019 r. w Sekretariacie Szkoły. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszenia znajdują się w zakładce: Rekrutacja na stronie internetowej placówki www.szkolaoginskiego.pl.


Katarzyna Dybowska 
Fot. K.D.; Szkoła Muzyczna w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe