2
2020
2014-05-09

Dzień Otwarty w ZSCKR


W poniedziałek 28 kwietnia do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego licznie przybyli gimnazjaliści.

Na początku w sali gimnastycznej spotkali się z dyrektorem szkoły Eleonorą Miszkiel i uczniami placówki, którzy przedstawili atrakcyjne kierunki kształcenia - technik weterynarii, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa, technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik agrobiznesu, kucharz, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Następnie w różnorodnym repertuarze zaprezentował się szkolny zespół muzyczny. 

Kolejnym punktem spotkania było podsumowanie konkursu gastronomicznego „Gimnazjalista w kuchni” i wręczenie nagród. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 15 zespołów z 9 gimnazjów z terenu całego powiatu. Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców: I miejsce - uczennice z Jabłonny Lackiej: Natalia Borys i Natalia Strzałkowska (opiekun Renata Lalak), II miejsce - uczennice z Kosowa Lackiego Paulina Kotowska i Magdalena Sikorska (opiekun Agnieszka Winnicka), III miejsce -  uczennice z Sabni Iwona Bielińska i Ewelina Tomaszewska (opiekun Anna Mikołajczuk).  Nagrodę za pierwsze miejsce - telefony komórkowe ufundowała firma Hochland, laureatki drugiego otrzymały blendery, miejsca trzeciego – duże książki kucharskie od Zespołu Szkół CKR. Upominki od firmy Sokołów S.A. otrzymali również opiekunowie. Pozostałe drużyny nagrodzono mniejszymi książkami kucharskimi, ufundowanymi przez Zespół Szkół CKR. 
Na zakończenie pobytu młodzież z  gimnazjów zwiedzała szkołę, mogła zajrzeć do pracowni poszczególnych zawodów i tam uzyskać bardziej szczegółowe informacje. Wielu uczniów sprawdzało swoje predyspozycje zawodowe. Społeczność szkolna ZSCKR ma nadzieję, że chętnych do nauki w ich nowoczesnej i wyjątkowej w województwie placówce będzie coraz więcej.

J.O. 


  
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe