11
2020
2015-05-18

Dzień otwarty w WTZ


Zapraszamy na Dzień Otwarty Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jak wygląda codzienne życie Warsztatu.

2 czerwca 2015r. w godzinach od 10.00 do 14.00 możliwe będzie zwiedzanie naszej placówki, rozmowy i spotkania z kadrą oraz uczestnikami, jak również zapoznanie się z technikami wykonywania i zdobienia różnych przedmiotów z rękodzieła artystycznego. Uzyskacie także Państwo informacje o zasadach przyjęć do Warsztatu. Zobaczyć też będzie można wystawę prac artystycznych wykonanych przez naszych podopiecznych i zakupić ich prace.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim rozpoczął działalność w dniu 29 grudnia 2008r. jest to placówka pobytu dziennego dla 33 osób niepełnosprawnych z różnego typu niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi. Odbywają oni w Warsztacie kompleksową rehabilitacje – społeczną, zawodową i leczniczą. Dla wielu z tych ludzi pobyt tutaj to jedyna szansa wyjścia z domu, spotkania się z rówieśnikami i dalszej nauki.
 
Uczestnikami Warsztatu są osoby niepełnosprawne zamieszkujące na terenie powiatu sokołowskiego, w tym większość z nich jest dowożona z domu do Warsztatu i z powrotem samochodem Caritas. Wśród nich są też osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, przy balkonikach i chodzikach. Pobyt w Warsztacie i transport do tej placówki jest bezpłatny.
 
Zapraszamy mieszkańców Sokołowa Podlaskiego i powiatu oraz wszystkich zainteresowanych do Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim przy ul. Lipowej 84, w którym ma swoją siedzibę Warsztat Terapii Zajęciowej. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe