1
2020
2019-03-19

Dzień Myśli Braterskiej w Leśnej Krainie


Dzień Myśli Braterskiej to dzień wszystkich biszkoptów, zuchów, harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. Dzień ten przypada na 22 lutego, ustalona data jest dniem urodzin Naczelnego Skauta Świata, założyciela skautingu i twórcę podstaw braterskiej przyjaźni pomiędzy harcerzami i skautami na całym świecie - Roberta Baden Powella.

Tego dnia w Miejskim Przedszkolu nr 4 w grupie 6-latków, odbyły się zajęcia prowadzone metodą harcerską. Na zajęcia zaproszeni zostali Przyjaciele zuchów i całej przedszkolnej społeczności: hm. Bożenna Hardej Komendantka Hufca ZHP, Pan Maciej Wójcicki Nadleśniczy Nadleśnictwa Sokołów oraz pani Dyrektor Ewa Zakrzewska. Zbiórka (po harcersku i zuchowemu zajęcia) odbyła się na zasadach gry terenowej, a nosiła tytuł "Na tropie Naczelnego Skauta Świata". Polegała na odnalezieniu kopert z zadaniami - listami od tajemniczej postaci, po wykonaniu zadania dzieci otrzymywały część puzzla - zdjęcie Roberta Baden Powella, który złożyli po wykonaniu wszystkich zadań. Zaproszeni goście włączeni byli w wykonywanie zadań, pląsali i wspólnie z dziećmi wykonywali pocztówki przyjaźni braterskiej, które zanieśli do swoich środowisk. Wszyscy zapoznali się z historią i ideą Dnia Myśli Braterskiej, poznali skautów z innych stron świata i dowiedzieli się o naszym lokalnym Przyjacielu Harcerzy i Skautów. Osoba ta w 100-lecie ZHP otrzymała Laskę Skautową - symbol braterstwa, a jest nią Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski - Druh Bogusław Karakula. 

Wszystkim biszkoptom, zuchom, harcerzom i instruktorom ZHP składamy życzenia braterstwa i przyjaźni na szlakach ich służby każdego dnia.

Czuj! Czuwaj!


Info / Fot: MP nr 4 w Sokołowie Podlaskim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe