17
2020
2013-08-05

Dzień, który trwał do soboty


„Szkoda, że ten dzień, trwający od wtorku do soboty, był tak krótki...” - to słowa, które niejednokrotnie padają na zakończenie Przystanku PaT. Tak było i tym razem. Łzy wzruszenia towarzyszyły wszystkim, dla których VIII Przystanek PaT w Łodzi dobiegł końca.
Ponad dwa tysiące osób wzięło udział w niezwykłym przedsięwzięciu. Mowa o PaTosferze, która nie mogła odbyć się w innym miejscu jak tylko na ulicy, z której Łódź w całym kraju słynie. Szef Akcji insp. Grzegorz Jach spotkał się z harcerzami i przedstawicielami klas o profilu policyjnym, którzy pełnili na Przystanku PaT służbę patrolową. Podziękowania otrzymały też dwie drużyny harcerskie z Sokołowa Podlaskiego biorące udział w Akcji – 91 Sokołowska Drużyna Harcerska „TANIJAS” im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka” i 82 Drużyna Harcerska „BASTION” – obie z VII Osiedlowego Szczepu Harcerskiego im. Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. - Kiedy zaczynaliśmy 8 lat temu, na Pierwszy Przystanek PaT do Miłomłyna przyjechało 86 osób, a rok później do Nidzicy już 250. Przez cztery następne lata Przystanek gościł na Mazowszu, natomiast rok temu w Lublińcu na Śląsku. Dziś w Łodzi, która na ten jeden dzień została w Polsce stolicą profilaktyki, z dumą  mówimy o młodej społeczności PaT, która w cały kraju promuje modę na życie wolne od uzależnień. Życie młodych, nawet pełne buntu, ale uczciwie wobec siebie, prawa, państwa, ale przede wszystkim wobec innego człowieka ma sens – powiedział na otwarciu Gali Finałowej Szef Akcji, insp. Grzegorz Jach.. Swoich przyjaciół odwiedził także Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.
- Wiem, że atmosfera i społeczność PaTowska jest wyjątkowa. Pokazujecie światu, że młodzież to jest wartość. Wystąpił również szef polskiej policji, generał Marek Działoszyński. - Mam swego rodzaju podróż sentymentalną. Byłem z Wami w Lublińcu, jestem dziś z Wami w Łodzi. Cieszę się, że przez cały rok działacie na rzecz profilaktyki rówieśniczej. Mogę Was zapewnić, że z pomocą Policji będziecie mogli robić to przez następne lata. Uczestnicy Przystanku PaT dziękują władzom starostwa powiatowego i burmistrzowi miasta, za zorganizowanie bezpłatnego transportu do Łodzi i Sokołowa.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe