22
2019
2018-03-21

Dzień Królowej Nauk


W środę 14 marca w Międzynarodowym Dniu Liczby Π w szkole w Sterdyni po raz pierwszy świętowano Dzień Matematyki. Celem wydarzenia była popularyzacja matematyki i przełamanie dość powszechnej niechęci do tego przedmiotu.

Jak poinformowała naszą redakcję Danuta Salach, nauczycielka matematyki, impreza składała się z siedmiu konkurencji, podczas których uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą, jak i sprytem. Zmagania drużyn klasowych były bardzo wyrównane. Zwyciężyła klasa VII szkoły podstawowej, II miejsce zdobyła klasa III b gimnazjum, III – klasa II gimnazjum. Między konkurencjami uczestnicy spotkania mogli obejrzeć prezentację dotyczącą liczby Π i pobawić się w skojarzenia matematyczne.

Święto przygotowały nauczycielki matematyki – Jolanta Ceglarz i Danuta Salach. Konkurencje oceniało nauczycielskie jury w składzie: Katarzyna Mątkiewicz, Marek Kołodziejski i Elżbieta Mastalerczuk – emerytowana nauczycielka matematyki.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a zabawowa jego forma pokazała, że można i w ten sposób zdobywać wiedzę i umiejętności.
 
Oprac. J.O.
Fot. Mieczysław szymański

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe