31
2019
2018-03-13

Dzień Kobiet w powiecie sokołowskim


 Jak co roku w okolicach 8 marca, w różnych gminach w naszym powiecie, specjalnie dla Pań organizowane są wyjątkowe uroczystości. Nasza redakcja udała się do Kosowa Lackiego, Sterdyni i Jabłonny Lackiej, aby uczestniczyć w tych niezwykłych obchodach.


 Kosów Lacki

W przeddzień Dnia Kobiet, czyli 7 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbyło się spotkanie profilaktyczne „Po zdrowie i urodę”. Jego współorganizatorem była firma kosmetyczna AVON. Na panie czekało wiele miłych niespodzianek.

Na początku spotkania odbyła się konferencja wpisująca się w akcję firmy „AVON kontra rak piersi”. Firma od 1998 r. angażuje się w aktywną walkę z tą chorobą organizując spotkania profilaktyczne dla pań. Takie właśnie spotkanie odbyło się w Kosowie Lackim. Panie mogły zobaczyć na przygotowanych materiałach, jak wygląda chora pierś oraz zmiany nowotworowe w jej obrębie. Dodatkowo zostały poinstruowane, jak wykonać samobadanie w warunkach domowych.

Po prelekcji odbyło się losowanie nagród. Trzy panie otrzymały upominkowe zestawy kosmetyków. 

Następnie odbył się pokaz makijażu. Pani, która się zgłosiła miała wykonany make-up przez profesjonalną makijażystkę. Nie był to jednak koniec niespodzianek.

Ostatnią częścią spotkania był zabieg parafinowy na dłonie dla wszystkich uczestniczek spotkania. Składał się on z peelingu skóry dłoni, odżywczej maseczki, kąpieli parafinowej oraz nałożeniu na dłonie bogatego kremu nawilżającego. Wszystkie panie były zachwycone zabiegiem.
  
Sterdyń

W niedzielę 11 marca uroczystości z okazji Dnia Kobiet odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni. Na panie czekały konkursy, praktyczne szkolenie oraz część artystyczna. 

Pierwszym punktem spotkania była Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. Pytania, na które musiały odpowiedzieć uczestniczki dotyczyły takich tematów jak: agroturystyka, fundusze unijne, przetwórstwo i sprzedaż żywności, produkty tradycyjne i regionalne, ekologia i ochrona środowiska, dziedzictwo kulturowe czy ogrodnictwo. 

Laureatką pierwszego miejsca Olimpiady została pani Joanna Mróz, drugiego – pani Jadwiga Szymańska, a trzecie miejsce zajęła pani Elżbieta Radomska. Zwyciężczyniom, jak i wszystkim pozostałym uczestniczkom, zostały wręczone nagrody ufundowane przez Urząd Gminy.

Następnie specjalnie dla pań odbyły się warsztaty z efektownego składania serwetek, które poprowadziła pani Henryka Borkowska z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach.

Po zakończeniu warsztatów wszyscy udali się na salę kinową, gdzie odbyła się część artystyczna. Na scenie pojawili się młodsi i starsi wokaliści, tancerze, a nawet aktorzy, którzy zaprezentowali swoje liczne talenty. Przed publicznością wystąpili m.in. tancerze z grup FLASH KIDS, FLASH JUNIOR i FLASH SENIOR, grupa Sterdyńskie Gwiazdki, przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Sterdyni, Liwia Długosz, Patryk Wilk, Patrycja Piwko, Julia Chendoszko, gitarzystki z GOKiS w Sterdyni, Szymon Dzikowski, Młodzież z Gimnazjum w Sterdyni, Krystyna Krysiak, Michał Pieńkowski oraz seniorki z Klubu Senior+.

Podczas uroczystości uhonorowano także laureatów konkursu „Najaktywniejszy Czytelnik 2017” (I miejsce w pierwszej kat. wiekowej zajęła Zosia Zalewska, w drugiej kat. wiekowej – Małgorzata Bień, w trzeciej kat. wiekowej – Aleksandra Wojtkowska, a w kat. dorosłych zwyciężyła Emilia Łach) oraz Konkursu Fotograficznego „Gmina Sterdyń Zimą” ( I miejsce – Jerzy Skomorucha, II miejsce – Urszula Turos, III miejsce – Stanisława Maciak).

Na koniec uroczystości wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska wraz ze swoim zastępcą Tomaszem Rostkowskim, Przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Pawluczakiem i radnym powiatowym Zdzisławem Żochowskim złożyli wszystkim paniom serdeczne życzenia. Męska reprezentacja lokalnych władz rozdała także obecnym na sali paniom symboliczne tulipany, róże i goździki.
 
Jabłonna Lacka

W niedzielny wieczór spotkanie z okazji święta wszystkich pań odbyło się także w sali OSP w Jabłonnie Lackiej. Na niezwykły koncert pełen niespodzianek zaprosił znany i lubiany zespół Jabłoniacy.

Jako pierwsi głos zabrali kierownik zespołu Barbara Gizińska oraz wójt Gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk, którzy złożyli wszystkim obecnym życzenia z okazji Dnia Kobiet, Dnia Mężczyzny oraz Dnia Sołtysa, który przypada właśnie w dniu 11 marca.

Następnie w muzyczną opowieść o kobietach, mężczyznach, miłości i związkach zabrał wszystkich zespół Jabłoniacy. Znane polskie ludowe przyśpiewki wprawiły wszystkich w dobry humor. Głośne śmiechy i oklaski wybrzmiały także po wysłuchaniu licznych anegdot i dowcipów o tematyce damsko-męskiej, przygotowanych przez zespół.

Zwieńczeniem pierwszej części spotkania była scenka kabaretowa „Przychodzi baba do lekarza” zaprezentowana przez członków zespołu, a którą wszyscy znamy dzięki Zofii Merle i Stanisławowi Tymowi.

Podczas przerwy zaproszono wszystkich do skosztowania pysznego tortu, a wójt Wiesław Michalczuk wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Strzałą rozdali obecnym słodkie upominki.

Druga część spotkania była prawdziwą niespodzianką. Do sali wparadował w kolorowych strojach prawdziwy cygański tabor. Oczywiście byli to „Jabłoniacy”, którzy już do końca imprezy zabawiali publiczność cygańskimi rytmami, wróżbami i anegdotami.Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe