17
2020
2016-03-23

Dzień Kobiet w GOKiS


W niedzielę 6 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni świętowano Dzień Kobiet.

Na początku panie zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności w Olimpiadzie Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości, przeprowadzonej przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego O/Siedlce i Sokołów Podlaski, a reprezentowanym przez Annę Matuszczak i Joannę Pielech. Laureatkami olimpiady zostały: Grażyna Główka z Paderewka, Teresa Tenderenda ze Sterdyni i Cecylia Kur z Białobrzeg. Nagrody dla laureatek i uczestniczek olimpiady ufundowała i wręczała Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska.


Okolicznościowa akademia rozpoczęła się „Wierszem o Kobiecie”. Następnie wystąpiły dzieci z koła tanecznego hip-hop z GOKiS oraz zespół taneczny ze świetlicy Zespołu Szkół w Sterdyni, który zaprezentował dynamiczną zumbę. Program słowno-muzyczny przedstawili uczestnicy zajęć artystycznych w GOKiS. Dla Pań w pięknym okolicznościowym koncercie zaprezentowało się muzyczne trio w składzie: Radek Świderski, Mateusz Doliński i Witold Radomski, który także promował swoją płytę „Dom rodzinny”. Zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała wszystkich występujących. Zastępca Wójta Gminy Sterdyń Tomasz Rostkowski złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia i wręczył tulipany. Nie zabrakło również życzeń i kwiatów od Zdzisława Żochowskiego, radnego powiatowego i mieszkańca gminy Sterdyń.


Imprezie towarzyszyła wystawa rękodzieła Janiny Krysiak z Kiełpińca. Wszystkie prace zostały wykonane haftem krzyżykowym i pięknie oprawione. Czołowe miejsce zajmował arras, który w naszym rejonie jest rzadkością.


Jak przystało na miłe spotkanie, nie zabrakło ciepłych rozmów przy słodkim poczęstunku.


J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe