2
2020
2011-11-18

Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej w SLO!


Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej rozpoczął się uroczystą mszą świętą, w której uczestniczyli uczniowie Szkół Salezjańskich, grono pedagogiczne, księża i przybyli goście. Wszyscy zostali bardzo serdecznie przywitani przez dyrektora sokołowskich Szkół Salezjańskich ks. Dariusza Matuszyńskiego. Jednak ta msza święta nie była liturgią tradycyjną. Na jej zakończenie wystąpiła grupa teatralna z Łodzi. Młodzież zaprezentowała krótki spektakl przedstawiający powstanie świata.

Dalsza część uroczystości odbywała się w sali gimnastycznej SLO. W czasie jej trwania uczniowie przedstawili gościom krótką prezentację ich szkoły i pracowników.

Następnie rodzeństwo Benedykciuków zaprezentowało kilkuminutowe show taneczne. Bez wątpienia było to ogromną atrakcją dla publiczności. Po zakończonych występach przyszedł czas na życzenia i podziękowania. Z racji licznie przybyłych gości poszczególne życzenia diametralnie się od siebie różniły. I chociaż najczęściej były to słowne podziękowania i drobne upominki to nie obyło się  bez tych niecodziennych. Dowodem na to był chociażby występ młodzieży z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku. Ich reprezentacja składała się z grającego na skrzypcach Chińczyka, Macedończyka i Włoszki,  kiedy oni dziękowali w swoich ojczystych językach,  Polacy przygotowali krótką część artystyczną, w której żonglowali i jeździli na monocyklach

Aby złożyć życzenia księdzu Inspektorowi pojawili się przedstawiciele wszystkich organizacji Salezjańskich. Począwszy od delegacji szkolnych, kleryków, pracowników oratoriów i organizacji sportowych, skończywszy na absolwentach Salezjańskich uczelni, oraz studentach Salezjańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło również przedstawicieli rady rodziców z sokołowskich szkół Salezjańskich, oraz burmistrza Sokołowa, który wręczył księdzu Inspektorowi drobny upominek w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Cała uroczystość odbywała się w cieniu księdza Bosco, bez którego społeczność Salezjańska nie mogłaby istnieć. Jego słowa i czyny były często wspominane podczas wystąpień i składanych życzeń. Ksiądz Bosco mawiał „ kto pragnie innych ujrzeć radosnymi, ten sam musi posiadać radość” dlatego obchody Dnia Jedności Rodziny Salezjańskiej upłynęły w bardzo radosnej i rodzinnej atmosferze.

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe