17
2020
2011-10-20

Dzień Edukacji Narodowej w Sokołowie


14 października uczniowie we wszystkich placówkach oświatowych w kraju dziękują pedagogom i wszystkim pracownikom za codzienny trud wkładany w wykonywanie obowiązków. Nagle przestają być ważne wszystkie gorsze stopnie i przewinienia, uczniowie dziękują nauczycielom. Nauczyciele natomiast czują się docenieni i podziwiają zdolności swoich podopiecznych. Wszystkie szkoły w naszym mieście na swój sposób obchodziły to święto. Najczęściej były to akademie z udziałem dyrekcji, nauczycieli i emerytowanych pracowników.

W Publicznym Gimnazjum nr 1 akademia została przygotowana według scenariusza i pod kierunkiem opiekunek samorządu – pani Marii Bielińskiej i Jolanty Laskowskiej. Podczas akademii uczniowie pokutowali za winy swoje i kolegów, następnie recytowali wiersze, dziękowali i wręczali kwiaty. Jednak to nie był koniec uroczystości. 9 wspaniałych nauczycieli zostało nagrodzonych „Nagrodą Dyrektora”, ponadto zostały wręczone 2 nagrody Burmistrza Miasta, którymi wyróżnieni zostali dyrektor Kazimierz Soszka, oraz nauczycielka historii Maria Bielińska. W uroczystościach uczestniczyli również emerytowani pracownicy szkoły, którzy nie kryli wzruszenia, oraz tęsknoty za dawną pracą.

Szkoły ponadpodstawowe świętowały podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. W Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość, w której udział wzięli przedstawiciele władz powiatowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele i delegacje uczniowskie.

Podczas tych uroczystości również wręczane zostały nagrody dla wybitnych dyrektorów i pedagogów. Następnie uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim zaprezentowali część artystyczną. Bez wątpienia wszyscy pracownicy placówek oświatowych mogli czuć się docenieni i wyróżnieni w dniu swojego święta.

Jednak nie możemy zapomnieć o najmłodszych, którzy również bardzo chcieli podziękować swoim opiekunom. W Miejskim Przedszkolu nr. 2 dzieci z grup 5 i 6 latków  zaprezentowały przepiękną część artystyczną na cześć swoich pań. Przedszkolaki pięknie śpiewały i recytowały wiersze. Na zakończenie uroczystości pracownicy przedszkola dostali słodkie upominki, po czym ruszyli do wspólnego tańca. Tego dnia również w przedszkolu pojawili się emerytowani pracownicy. Podobnie było w Miejskim Przedszkolu nr.3. Tu również odbył się uroczysty apel i podziękowaniom nie było końca.

Jak widać Dzień Edukacji Narodowej nie jest tylko dniem ważnym dla pedagogów, jest on równie ważny dla uczniów i podopiecznych, którzy przynajmniej raz w roku mają okazję do tego, aby okazać swoją wdzięczność.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe