17
2020
2019-03-19

Dzień Dinozaura w Grochowie


Nazwa Dinozaur pochodzi z połączenia greckich słów deinos oraz sauros, które w tłumaczeniu znaczy straszny jaszczur. Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury? Zobaczyć jak to było, kiedy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez ciekawe okazy.

Wielka szkoda, że gady te wyginęły blisko sześćdziesiąt pięć milionów lat temu, po blisko 135 mln lat życia na naszej planecie. Dinozaury nadal przykuwają uwagę naukowców i każdego z nas. Zapewne wiele sekretów z nimi związanych zostanie już tajemnicą na zawsze lecz są informacje ,które w oparciu o naukowe tezy wyjaśniają jak żyły i wyglądały te największe i najgroźniejsze zwierzęta na ziemi.

Dzień dinozaura obchodzony jest 26 lutego w celu przypomnienia o istnieniu tych wyjątkowych stworzeń, ich zwyczajach i otoczeniu w jakim żyły. Młodzi odkrywcy przyrody z Przedszkola w Grochowie przenieśli się na Wyspę Dinozaurów, gdzie w formie zabawy zdobywały wiedzę o gadach, klimacie, krajobrazie oraz roślinności minionych lat.

 
Info / Fot. ZO w Grochowie

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe