17
2020
2012-02-16

Dzień Chorego w Sokołowskim Domu Harcerza


Chorzy i niepełnosprawni są wśród nas.  Są także ci, którzy niosą im pomoc i nadzieję - profesjonaliści i wolontariusze z różnych środowisk. Pani Monika Krzemieniewska, kierownik CPS-u, serdecznie powitała  wszystkich przybyłych i  przedstawiła cele spotkania. Przypomniała również, że obchody Światowego Dnia  Chorego  zainaugurował papież Jan Paweł II. Święto jest obchodzone corocznie 11 lutego, w rocznicę  pierwszego objawienia Maryi w Lourdes. Następnie ksiądz Henryk Woźnowski rozpoczął część modlitewną.  Był odczytany fragment Ewangelii o trędowatych, słowa obecnego papieża z okazji XX Światowego Dnia Chorego,  wspomnienia ze szpitalnych doświadczeń, wspólna modlitwa i śpiew pieśni religijnych przy dźwiękach gitary. Po tych chwilach skupienia przyszedł czas na część rozrywkową. Przed zgromadzonymi wystąpiły niezawodne jak zwykle Seniorynki, bawiąc zebranych specjalnym karnawałowym programem. Uroczystość zakończył tradycyjny poczęstunek.

Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze.    Dla grupy około pięćdziesięciu  podopiecznych CPS-u były to niecodzienne chwile kontaktu z drugim człowiekiem. Przedsięwzięcie należy ocenić jako  cenną inicjatywą skierowaną w sposób szczególny do tych, którzy fizycznie i duchowo nie mogą w pełni korzystać z uroków życia oraz oczekują od innych pomocy i wsparcia.

                                                                                                                                                                                                                                                                              J.O

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Już wazelinują lenie patentowane. W teren do ludzi potrzebujących, a nie chwalić z pracy niemoty.To najgorsza instytucja na Mazowszu.Kadra zerowa,rozeznanie społeczne zerowe. Wydają miliony na kilka rodzin i taka jest prawda.A po dary i zasiłki mercami podjeżdżają,mieszkańcy domów jednorodzinnych,mający schedy na wsiach,pracujący na czarno. Biedni i potrzebujący wstydzą się do was przyjść i odpowiadać na bzdurne pytania.To poniża ich godność,bo niejednokrotnie są biednie nie z własnej winy i woli.Do ludzi nieroby,a nie do prasy.

Karol
2012-02-23 13:56:05

A ta siedząca swołocz co tam robi?.

katolik
2012-02-19 21:04:44

Jest jeden chory, ten co siedzi,

miko
2012-02-19 20:45:23

Gratulacje dla nowej szefowej i całego CPS-u.Pięknie pracujecie.Tak trzymać.

jolka
2012-02-17 11:33:41

Gratulacje dla Centrum Pomocy Socjalnej i nowej szefowej. Pięknie pracujecie. Tak trzymać!


2012-02-17 11:30:52
Strona 1/1


Dane kontaktowe