17
2020
2014-04-05

Dzieje się, oj dzieje...


Zespół Szkół Nr 1 im. K.K.Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim nie siedzi z założonymi rękami. Dyrekcja i pracownicy ciągle urozmaicają największą w powiecie placówkę oświatową. Nowe projekty, nowe kierunki nauczania - to wszystko dla uczniów...

Wielką gratką dla młodzieży - zarówno chłopców jak również dziewcząt, szczególnie tych lubiących dreszczyk emocji oraz pomaganie innym, będą z pewnością nowe kierunki nauczania. Od września br. placówka zamierza otworzyć 3 nowe klasy. Liceum Ogólnokształcące wzbogacone będzie o dwa kierunki - powstanie bowiem klasa policyjno-strażacka  oraz klasa ratownictwa medycznego. Technikum zaś bogatsze będzie o jeden nowy kierunek: technik logistyk - klasa wojskowa.
 
JEST ZAINTERESOWANIE
Wprowadzenie nowych klas, jak twierdzi dyrektor placówki  Małgorzata Baranowska, zapewni wyższą atrakcyjność kształcenia, poszerzy ofertę edukacyjną szkoły, a absolwentom da większe możliwości przyjęcia na uczelnie wyższe. Takich klas co prawda w Sokołowie jeszcze nie ma. Skąd zatem pewność, że kierunki zdobędą sympatię uczniów? Otóż poradnia pedagogiczno-psychologiczna na wniosek starostwa powiatowego przeprowadziła niedawno badanie wśród gimnazjalistów z powiatu sokołowskiego. Okazało się, że uczniowie są zainteresowani dalszą nauką na poszczególnych kierunkach. 
Dyrektor Małgorzata Baranowska ma wielką nadzieję, że uczniowie po ukończeniu tych kierunków łatwiej znajdą pracę w służbach mundurowych, czyli w policji czy chociażby straży pożarnej oraz w ratownictwie medycznym.
 
CIEKAWY PROGRAM
Sam program nauczania jest bardzo ciekawy. Uczniowie, którzy zdecydują się na dalsze kształcenie w klasie policyjno-strażackiej będą mieli możliwość nauki musztry i strzelania, odbycie zajęć praktycznych w jednostkach policji oraz straży pożarnej czy chociażby ukończenie kursu samoobrony. Dodatkowymi przedmiotami będzie służba policyjna, służba strażacka oraz wychowanie fizyczne w służbach mundurowych. Z racji, że jest to Liceum Ogólnokształcące, niektóre przedmioty będą na poziomie rozszerzonym; będzie to język polski, język angielski, matematyka i geografia. Wychowawcą klasy zostanie prawdopodobnie wuefista Piotr Adamczuk, który jest także pracownikiem cywilnym w sokołowskiej policji odpowiadającym za wyszkolenie fizyczne policjantów. Zdobyte przez niego doświadczenie w policji zapewne okaże się pożyteczne w przekazaniu wiedzy swoim uczniom. 
 
- Klasa policyjno-strażacka to kuźnia kadr dla policji i straży pożarnej oraz  wyśmienite przygotowanie do egzaminów kwalifikujących do pracy w zawodzie policjanta i strażaka - wyjaśnia Piotr Adamczuk. - Jest to także doskonała szkoła wychowania obywatelskiego poprzez kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, umożliwiająca między innymi zaszczepienie dyscypliny, uczciwości i patriotyzmu wśród uczniów.
Partnerami nowej klasy będzie Komenda Powiatowa Policji oraz Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. 
- Policja bardzo pozytywnie odniosła się do projektu, planując z nami ścisłą współpracę. Ze strażą pożarną rozmowy jeszcze trwają - kontynuuje P.Adamczuk. - Warto dodać, że absolwenci klasy otrzymają na świadectwach ukończenia szkoły wpis o odbyciu zajęć z problematyki policyjnej i pożarniczej. 
Uczniów, którzy natomiast zdecydują się na naukę w klasie ratownictwa medycznego, czeka nauka na poziomie rozszerzonym z biologii, chemii oraz języka angielskiego; dodatkowym przedmiotem będzie ratownictwo medyczne. Wychowawcą klasy pierwszej prawdopodobnie zostanie nauczyciel przysposobienia obronnego Mieczysław Bogaj
Nauka w tej klasie gwarantuje uczniom naukę samoobrony, sztuk walki, strzelania, pływania, zajęcia wychowania fizycznego przygotowujące do testów sprawnościowych, udział w obozach szkoleniowych oraz uzyskanie certyfikatu w zakresie ratownictwa medycznego. Szkoła przewiduje nawiązanie współpracy z ratownikami medycznymi OSP i pogotowia ratunkowego. Starostwo powiatowe, czyli organ prowadzący placówkę, przyczyni się do zapewnienia odpowiednich warunków kadrowych, finansowych i organizacyjnych, które są niezbędne do realizowania planowanych działań innowacyjnych.

Jeszcze więcej w aktualnym papierowym wydaniu.

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [12]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

dobra kończ te swoje głębokie refleksje na temat szkoły bo chyba cos ci sie w niej nie podoba MOŻE TWE ZŁE WSPOMNIENIA PRYSNĄ GDY PRZYJEDZIESZ NA 50 LECIE SZKOŁY

6UKGrM
2014-05-27 12:29:50

Tak Maturzysto,jestem konkurencją dla Ciebie, w logicznym myśleniu..:-) Kolejny Twój bardzo merytoryczny koment..Ale hala została obiecana przez organ prowadzący. Czytałeś? Ale od obietnic do realizacji zwykle daleka droga..Dla to zwykła Wurst wyborcza :-)

absolwent
2014-05-25 12:33:43

A ty co konkurencja jesteś ze takie głupoty piszesz

maturzysta
2014-05-17 10:38:12

Maturzysto! Zastanów się,co piszesz. Sam sobie przeczysz- przeczytaj swoje komentarze. Piszesz o hali a za chwilę sobie zaprzeczasz...Czyżby dyrektor nakazała? :-)

absolwent
2014-05-02 17:05:05

Z tego co pamiętam do dyspozycji uczniów jest nie tylko hala lecz 2 siłownie sala do tenisa stołowego.Ja nie słyszałem o budowie hali.

maturzysta
2014-04-14 16:54:27

Hala to jest budowana od kiedy pamiętam..:-) Podobnie jak ta przy gimnazjum na Skłodowskiej. A lekcje wf-u znam właśnie z racji, ż jestem absolwentem. Zgoda, co do tego,że wielu absolwentów to mądrzy i inteligentni ludzie. Tyle tylko, że zasługa nauczycieli z ZS nr 1 jest w tym żadna...

absolwent
2014-04-14 10:37:37

Jestem maturzystą ubiegłorocznym i wiem jaka była zdawalność LP 75% TECHNIKA 80%. I jak zdrowy i normalny człowiek może obrażać własną (byłą) szkołę. Ta szkoła wychowała wielu mądrych i inteligentnych ludzi, a skąd wiesz ile ludzi jest na lekcjach wf-u skoro jesteś absolwentem. Po 2 z tego co czytałem to ma być budowana hala i dobrze. Człowieku i nie oczerniaj uczniów tej szkoły i nauczycieli, bo oczerniając ich oczerniasz siebie w końcu też chodziłeś do tej szkoły

maturzysta
2014-04-12 22:06:32

do @maturzysta:Jako maturzysta powinieneś wiedzieć, co to są komentarze merytoryczne. Jeżeli jednak nie wiesz, to napiszę na Twoim poziomie, korzystając z tekstu pewnej reklamy " a dokładnie co się nie zgadza?" Zdawalność, w-f na 100 osób, plan co miesiąc czy nieodbywające się lekcje?? A wiesz, jaka jest zdawalność matury? Bo ja tak. A poziom Twojego komenta, niestety, potwierdza to,o czym piszę..Pzdr. :-)

absolwent
2014-04-11 09:18:29

Ja jako absolwent tej szkoły mam dobre wspomnienia. Moim zdaniem komentujący to absolwent sam przez swą niewiedzę opisuje takie głupoty to jest chore. Ta szkoła to dobra placówka. Projekty fajne :)

maturzysta
2014-04-10 17:07:27

Popieram głos Jaśko Gawron-a.No, nie dla uczniów na pewno. Większość tych wspaniałych zajęć i tak pozostanie tylko na papierze. Wiem coś o tym i znam ten temat z baaardzo bliskiej perespektywy..:-)Może \"organ prowadzący\" :-)sprwadzi plan i odpowie rodzicom i uczniom, jak można prowadzić jednocześnie lekcje WF kilku klas, po 25 osób, jednocześnie na jednej sali gimnastycznej..Hm? Da się? Pewnie! Do sprawdzenia od zaraz..A o zdawalności egzaminów zawodowych cisza? Ile osób zdaje w tech. logistycznym egzamin?Kilka na całą klasę?(dla sprawiedliwości dodam, że zdarzyło się raz bodaj 12 na klasę).A może zapytać uczniów, ile godzin lekcyjnych odbywa się na zasadzie \"pracy własnej\" bo Pani musi ułożyć plan lekcji ver.12.0..Zachęcam do dyskusji, może to wpłynie pozytywnie na poziom tej placówki.Powinno nam wszystkim na tym zależeć. Zamykanie oczu na problemy nie rozwiąże ich. Pani dyrektor na inauguracji nowego roku szkolnego zawsze pięknie mówi. A każdy myślący, kto miał kontakt z tą placówką wie, że tylko mówi... i tylko na inauguracji...Zachęcam absolwentów do komentarzy.. :-)

absolwent
2014-04-07 10:29:29

Ajajajaj, się dzieje, ale przecież nie dla uczniów, tylko dla etatów. Godzinki, godzinki, godzinki,godzinki ...

Jaśko Gawron
2014-04-06 22:58:35

Popieram pomysł. Zamiast wychowywać kolejne pokolenie europeistyków, politologów i innych "mondrych" wychowa się choć trochę osób naprawdę potrzebnych społeczeństwu.

Uczeń LO
2014-04-05 21:35:42
Strona 1/1


Dane kontaktowe