17
2020
2018-07-17

Dziecko wróciło do matki


W piątek 13 lipca około godziny 19.00 do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim zgłosił się ojciec poszukiwanego dziecka. Zwrócił syna matce.

Sprawa uprowadzenia 10-miesięcznego chłopca poruszyła ludzi z całego powiatu sokołowskiego i okolicy. Zainteresowały się nią nawet media ogólnopolskie. Przypomnijmy, że w sobotę 7 lipca spod rodzinnego domu został uprowadzony noworodek. Dokonał tego ojciec dziecka, który nie żył z jego matką. Mężczyzna, pomimo sprzeciwu kobiety, wsiadł z chłopcem do samochodu, w którym czekał jego ojciec i oddalił się w nieznanym kierunku, potrącając matkę chłopca. Do tej pory miejsce pobytu dziecka nie było znane.

Sprawą dotyczącą ustalenia opieki nad dzieckiem zajął się Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim. W poniedziałek 9 lipca na pilnie zwołanym posiedzeniu Sąd wyznaczył miejsce pobytu dziecka w miejscu zamieszkania matki. Tym samym nakazał ojcu zwrócić dziecko.

Jak poinformował nas mł. asp. Jakub Więsak, w piątek 13 lipca około godziny 19.00 do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim zgłosili się ojciec dziecka ze swoimi rodzicami i dzieckiem. Dziecko wróciło do matki. Decyzją prokuratora ojciec dziecka i dziadek zostali zatrzymani. Następnego dnia zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sokołowie Podlaskim, gdzie po złożeniu wyjaśnień usłyszeli zarzuty. W dalszym ciągu trwa postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sokołowie Podlaskim.

Oprac. Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe