17
2020
2011-10-13

Dzieci bardziej odpowiedzialne niż rodzice?


3 października z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej oraz z uczniami gimnazjum w Sabniach spotkali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Gimnazjaliści poznali  konsekwencje, które musi ponieść każdy, kto nie będzie przestrzegał obowiązującego prawa.

 

Z młodszymi, policjanci rozmawiali głównie o bezpiecznym poruszaniu się w drodze do szkoły. Okazuje się, że dzieci doskonale znają zasady bezpieczeństwa. Wiedzą, że należy przechodzić po przejściu dla pieszych, znają zasady bezpiecznej jazdy rowerem oraz mają świadomość, że w samochodzie zawsze należy zapinać pasy bezpieczeństwa. Jak same opowiadają, nie zawsze to stosują. Na pytanie dlaczego tak się dzieje mówią wyraźnie: „rodzice im nie każą zapinać pasów w samochodzie, bo jadą niedaleko”, „nie każą przechodzić po przejściu dla pieszych, bo bliżej jest przebiec przez jezdnię”.  To naprawdę przerażające, jak  niewiele jest odpowiedzialności u dorosłych. Dzieci zobowiązały się, że będą teraz bardziej konsekwentnie edukować rodziców i nie pozwolą, no to, żeby dorośli zachowywali się nieodpowiedzialnie.

 

Na zakończenie najmłodsi robili wspólne zdjęcia z policjantami. Mamy nadzieję, że na następnym spotkaniu, poznamy pierwsze  sukcesy wychowawcze młodych edukatorów.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp. szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe