43
2019
2018-01-31

Działania wolontariatu w Zespole Szkół w Repkach


Okres przedświąteczny to czas pomagania innym. Uczniowie z Zespołu Szkół w Repkach wiedzą o tym najlepiej. Młodzież brała aktywny udział w dwóch akcjach charytatywnych - zbiórce żywności dla Polaków na dawnych kresach oraz zbiórce słodyczy dla Domów Dziecka w Falbogach i w Kisielanach.

Przedświąteczna pomoc Polakom na dawnych kresach


Okres przedświąteczny to czas pomagania innym. Zespół Szkół w Repkach włączył się w akcję charytatywną pod honorowym patronatem senator Marii Koc "Przedświąteczna pomoc Polakom na dawnych kresach" . Celem akcji była pomoc naszym rodakom na wschodzie, by cieszyli się prawdziwie polskimi świętami Bożego Narodzenia i pokazanie im , że są dla nas bliscy ,,bez granic’’.

Wolontariusze z naszej szkoły wraz z nauczycielami przyłączyli się do zbiórki żywności dla naszych rodaków. Zbiórka ta została przeprowadzona w dniach 24-25 listopada i 1-2 grudnia 2017 r. w sklepie Topaz, dzięki uprzejmości i wsparciu właściciela sklepu. W akcji wzięło udział ponad 30 wolontariuszy z naszej szkoły. Zbierali oni żywność o długim terminie przydatności. Dzięki hojności społeczności lokalnej udało się zebrać 12 wózków zakupowych różnych produktów spożywczych. Produkty te zostały przekazane w formie paczek najbardziej potrzebującym rodzinom na kresach przed świętami Bożego Narodzenia. Dostarczeniem i przygotowaniem paczek zajęli się pracownicy sieci sklepów Topaz.

Wolontariusze naszej szkoły serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zechciałby się włączyć w akcję charytatywną. Szczególną wdzięczność należy się ludziom dobrej woli, którzy zechcieli ofiarować swoje dary. Dzięki nim wiele rodzin przeżyło Święta Bożego Narodzenia godnie i z radością. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy jeszcze raz za wsparcie naszej akcji.

Zbiórka słodyczy dla wychowanków Domu Dziecka w Falbogach i Kisielanach

Cała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Repkach włączyła się w zbiórkę słodyczy dla wychowanków zaprzyjaźnionego z nami od wielu lat Domu Dziecka w Kisielanach oraz dla wychowanków Domu Dziecka w Falbogach. Największą empatią wykazały się najmłodsze dzieci z grup przedszkolnych i klas I-III. Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało się nam uszczęśliwić dzieci z Domów Dziecka. Wspólnie z wychowankami Domu Dziecka w Kisielanach spędziliśmy niezapomniane chwile podczas zabawy andrzejkowej, na którą zostaliśmy przez nich zaproszeni.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji całej społeczności szkolnej.

Wolontariusze Zespołu Szkół w Repkach
Fot. UG Repki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe