15
2020
2018-01-09

Działalność sokołowskich szachistów


Uczniowski Klub Sportowy Sokołowskie Towarzystwo Szachowe działający od dwunastu lat w Sokołowie Podlaskim, zorganizował we współpracy z jednostkami samorządowymi w ub. roku kilka turniejów w Sokołowie Podlaskim.

W zawodach na szczeblu lokalnym uczestniczyli zawodnicy, którzy od wielu lat grają aktywnie w szachy oraz nowi adepci królewskiej gry. Cieszy udział w turniejach zorganizowanych przez STSz zawodników nie tylko z województwa mazowieckiego, ale również z ościennych województw. Napawa dużym optymizmem udział w rozgrywkach dzieci i młodzieży, dla których przeprowadzana jest oddzielna klasyfikacja i przydział nagród. Priorytetem działania sokołowskiego klubu szachowego jest popularyzacja gry w szachy w szkołach i wdrażanie młodych adeptów do gry w rozgrywkach turniejowych i poznawanie tajemnicy 64 pól. Szachiści sokołowscy uczestniczyli w 2017 roku w wielu turniejach na terenie całej Polski, rywalizując z zawodnikami, którzy często posiadali kategorie mistrzowskie.

Głównym celem w bieżącym roku jest dalsze nastawienie na pracę z dziećmi i młodzieżą, organizowanie turniejów na szczeblu regionalnym w Sokołowie Podlaskim oraz udział w ogólnopolskich turniejach szachowych. Najważniejsze turnieje planowane do zorganizowania przez STSz: IV Turniej Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, XII Mistrzostwa Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach, Turniej o Puchar Starosty Sokołowskiego, Turniej o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego.

Dla chętnych pasjonatów królewskiej gry prowadzone są zajęcia szachowe przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w budynku sokołowskiej pływalni we wtorki i czwartki od godz. 16.30 do 18 30.

Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe