17
2020
2020-11-17

Działalność innowacyjna przedszkola w Kosowie Lackim


„Twórczość  plastyczna dzieci jest uniwersalnym środkiem służącym do wypowiadania najgłębszych pragnień i przeżyć. Jest także źródłem najwspanialszych wzlotów myśli twórczej, realizacją najskrytszych marzeń dostarczających uśmiechu i szczęścia dzieciom” (S. Popek). 

Mając na uwadze potrzebę wzbogacania twórczości plastycznej dzieci, poprzez kształtowanie naturalnych predyspozycji przedszkolaków do odkrywania, przeżywania i działania, w Gminnym Przedszkolu w Kosowie Lackim z powodzeniem realizowane są założenia podjętej innowacji plastycznej „Kreseczka tu, kreseczka tam”. Przedszkolaki podejmują szereg różnorodnych działań plastycznych służących rozwijaniu wrodzonych możliwości twórczych, uzdolnień i zainteresowań artystycznych również przy użyciu technik profesjonalnych.

Jednym z takich przedsięwzięć był konkurs plastyczny „Jesień w oczach przedszkolaka”. Wszystkie grupy z przedszkola podjęły wyzwanie i przystąpiły do konkursu. Dzieci pracowały samodzielnie, w parach i grupach. Wykonane prace prezentowały wysoki poziom i różnorodność, zarówno wykorzystanych materiałów jak i technik plastycznych. Komisja konkursowa nagrodziła wszystkich uczestników. Dzieci z rąk pani dyrektor przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci zabawek i pomocy dydaktycznych. Udział w konkursie dostarczył przedszkolakom nowych wrażeń estetycznych i satysfakcji  z wykonanej pracy.
 
Info. i Fot. E. Skorupka

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe