17
2020
2015-03-10

Dyskutowali o transporcie publicznym


Zmiany, jakie czekają nas w publicznym transporcie od 2017 roku - o tym dyskutowano w poprzedni czwartek w Starej Drukarni. 

Spotkanie zorganizowało sokołowskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej. Udział w nim wzięło kilkudziesięciu samorządowców oraz przedsiębiorców z powiatu sokołowskiego, i nie tylko. Przybyli także goście z powiatu ostrowskiego, węgrowskiego i siedleckiego. Łącznie w konferencji uczestniczyło około 50 osób.

Głównym tematem spotkania były zmiany w publicznym transporcie zbiorowym, które wejdą w życie z początkiem 2017 roku. Mówiono o takich zmianach jak ograniczenie pasażerów do nabywania biletów z ustawowymi zniżkami oraz obowiązki, które wraz z wejściem w życie ustawy spadną na jednostki samorządu terytorialnego. Chodzi między innymi o to, że od 2017 roku wójt, burmistrz lub prezydent będzie odpowiadał za publiczny transport zbiorowy na swoim terenie (w tej chwili odpowiada przedsiębiorca). 

Spotkanie prowadził Zdzisław Szczerbaciuk,  prezes zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji. W formie prezentacji omawiał on wszystkie zagadnienia związane z transportem publicznym. Bardzo chętnie odpowiadał na pytania gości. 

KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

zadziwia mnie miejsce dyskusji, powiat ma salę konferencyjną która stoi pustkami a PKS bogata firma wynajmuje salę w starej drukarni i o co tu chodzi wiedzą wtajemniczeni.

z za miedzy
2015-03-11 12:11:54
Strona 1/1


Dane kontaktowe