17
2020
2016-04-20

Dyrektorzy w Drohiczynie


W poniedziałek 12 kwietnia w kurii biskupiej w Drohiczynie odbyło się wielkanocne spotkanie dyrektorów katolickich placówek oświatowych oraz placówek noszących imiona świętych i ludzi zasłużonych dla Kościoła.

W tym gronie nie zabrakło dyrektorów placówek z naszego powiatu – Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek im. św. Marii Dominiki Mazzarello, Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika, Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski, ZSS im. Jana Pawła II, zespołu szkół salezjańskich „Lux Sapientae”, Zespołu Oświatowego im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach, Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim. Ksiądz biskup Tadeusz Pikus zaprosił przybyłych na tradycyjne wielkanocne śniadanie. W wystąpieniu mówił o Roku Miłosierdzia i zachęcał do włączenia się w przeżywanie 1050. rocznicy Chrztu Polski. Poinformował również o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży i zapoznał z programem obchodów 25. rocznicy powołania do istnienia diecezji drohiczyńskiej. Uroczystości odbędą się w piątek 10 czerwca w Drohiczynie, w ich programie są kolejno występy laureatów Festiwalu Piosenki Religijnej, finał konkursu „Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia”, Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abpa Celestino Migliore Nuncjusza Apostolskiego z homilią ks. bp Antoniego Dydycza, koncert Drohiczyńskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej i uroczysty Apel Jasnogórski. 
Ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki przypomniał sylwetki patronów placówek i zachęcił do udziału w Diecezjalnym Konkursie Religijnym „Apostoł Miłosierdzia – uczynki miłosierdzia w życiu św. Jana Pawła II”. Organizatorzy konkursu -  Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim oraz Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach Filia w Sokołowie Podlaskim. Ks. prał. prof. dr hab. Tadeusz Syczewski zapraszał na konferencję naukową (poniedziałek 6 czerwca, godzina 10.00,  aula WSD w Drohiczynie), poświęconą 25. rocznicy utworzenia diecezji drohiczyńskiej.  Ks. dr Andrzej Lubowicki przekazał informacje o „Spływie Kajakowym ze Świętymi”, który odbędzie się 11 czerwca w Drohiczynie.

J.O.  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe