17
2020
2018-01-05

Dyrektor szpitala rezygnuje ze stanowiska


 W piątek 5 stycznia 2018 r. podczas XXXIV sesji Rady Powiatu Sokołowskiego starosta Leszek Iwaniuk podał do publicznej wiadomości, że w dniu 29 grudnia 2017 r. dyrektor SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim Ewa Wojciechowska złożyła wymówienie pracy z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Odejście z pracy zapowiedział również zastępca dyrektora ds. lecznictwa Ryszard Przybylski.

Dyrektor Ewa Wojciechowska kierowała sokołowskim szpitalem od listopada 2012 r. Nie było to zadanie łatwe, gdyż placówka zmaga się z dużymi problemami finansowymi. Pod koniec ubiegłego roku zrezygnowała ze stanowiska.

- Zrobiła się dość nieciekawa sytuacja, jeśli chodzi o zarządzanie naszym szpitalem. Dwie kluczowe osoby odchodzą w tym samym czasie. Mamy bardzo mało czasu, aby wybrać kandydatów na zwalniające się stanowiska. Staramy się wraz z całym zarządem znaleźć osoby najbardziej kompetentne i doświadczone. Poprosiliśmy o pomoc także senatora Waldemara Kraskę, aby swoimi ścieżkami odnalazł odpowiednie osoby do kierowania naszą placówką – powiedział podczas sesji starosta Leszek Iwaniuk.

W rozmowie z nami starosta wyjaśnił, że powody odejścia dyrektor Wojciechowskiej były dwa: konflikt ze związkami zawodowymi oraz ciągłe ataki ze strony opozycyjnych radnych powiatowych. Wyznał również, że nie jest zdziwiony decyzją dyrektorki, gdyż piastowanie takiego odpowiedzialnego stanowiska przy obecnej fali krytyki było nadzwyczaj trudne.

- Z tego, co mi wiadomo, pani dyrektor dostała już propozycję objęcia nowego stanowiska, bliżej swojego miejsca zamieszkania – w Starostwie Powiatowym w Otwocku – dodał.

Miejmy nadzieję, że uda się na czas znaleźć dwie kompetentne osoby do kierowania sokołowskim szpitalem. Starosta Leszek Iwaniuk zapewnił, że konkurs na zwalniające się stanowiska odbędzie się ponad podziałami politycznymi. O pomoc w odnalezieniu najbardziej kompetentnych osób poprosił o pomoc przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego Jarosława Puściona oraz senatora Waldemara Kraskę, ponieważ obaj panowie są lekarzami i doskonale znają środowisko lekarskie.

Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Płaczu nie ma.

Ela
2018-01-08 13:16:59

Pewnie w powiecie Otwockim mają duzo do likwidacji lub do zamknięcia ? A ta pani to potrafi robić

Jezioranka
2018-01-06 21:14:32

Dzięki ci Panie. Jesteś wielki.

Iza
2018-01-06 20:50:46
Strona 1/1


Dane kontaktowe