17
2020
2017-04-25

Dwóch pijanych kierowców w ciągu dwóch dni


Policjanci z Posterunków Policji w Sterdyni i Repkach zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Jednemu z nich nawet nie trzeba było zabierać prawa jazdy – już posiadł orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Posterunku Policji w Sterdyni zatrzymania dokonali w piątek, 21 kwietnia. Mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem marki Peugeot 301 do zwykłej kontroli drogowej. W trakcie kontroli od 33-letniego mężczyzny dało się wyczuć woń alkoholu, policjanci sprawdzili więc jego stan trzeźwości - kierujący miał ponad dwa promile alkoholu. 33-latkowi natychmiast zostało zatrzymane prawo jazdy, a za jazdę po alkoholu grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

Policjanci z Posterunku Policji w Repkach swoją akcję przeprowadzili dwa dni później, w niedzielę 23 kwietnia. Schemat był podobny - mundurowi z Repek również zatrzymali kierującego pojazdem marki Skoda Felicia do rutynowej kontroli, od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu, został więc sprawdzony jego stan trzeźwości. 53-letni mężczyzna po zbadaniu miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się dodatkowo, że kierujący posiada orzeczony przez Sąd zakaz prowadzenia pojazdów - za jazdę po alkoholu, a jakże... Jak informuje st. sierż. Dominika Rozbicka, za niestosowanie się do zakazu sądowego 53-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Policja apeluje od lat - osoby kierujące po alkoholu to śmiertelne zagrożenie na drogach. Jeżeli podejrzewamy, że pojazdem może kierować osoba nietrzeźwa należy niezwłocznie informować Policję pod numerem 997.

Fot. KPP Sokołów
Opr. PJoF

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

przejechało ,ale jak widać na trzeźwo.

o
2017-05-08 20:23:05

Przez dwa dni po drogach w powiecie przejechało kilkadziesiąt tysięcy pojazdów, a może więcej. 2 trafiono. Czyli idzie ku dobremu.

popo
2017-05-02 13:07:05
Strona 1/1


Dane kontaktowe